טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
תוכנית עבודה

תוכנית עבודה

האם קרה לכם פעם שיצאתם למקום חדש ולא מוכר, בלי לברר לפרטי פרטים כיצד מגיעים אליו באמצעות אפליקציית WAZE?
ממש לא, נכון?
לפני שאנחנו נוסעים למקום חדש ולא מוכר, עלינו לתכנן את הדרך, לבדוק אילו יעדים נעבור ומה המסלול המהיר ביותר להגעה.
בדיוק כמו שהכרחי לתכנן את הדרך כדי להגיע בשלום, הכרחי
ליצור תוכנית עבודה מדויקת לעסק.

תוכנית העבודה היא למעשה מסמך מפורט, הכולל את הנושאים העסקיים החשובים ביותר: לאן אנו רוצים להגיע (כלומר, מה הם היעדים העסקיים שלנו), מהו התקציב הנדרש, מי מנהל את העסק, איך מגייסים לקוחות חדשים, כיצד מגייסים כוח אדם איכותי, מיקום פיזי, כמות עובדים רצויה ונושאים חשובים אחרים, שיהיו בבחינת "המצפן" של העסק.

כיוון שבהקמת עסק יש אי ודאות רבה, חובה לגבש רעיונות ודרכי פעולה שיסייעו לנו לנהל את העסק בצורה מיטבית. על ידי גיבוש תוכנית עבודה מקיפה, נסמן לעצמנו את הכיוון ודרכי הפעולה על מנת שהעסק החדש ישגשג ויצמח.
במסגרת תוכנית הייעוץ העסקי שאני מקיימת עם בעלות עסקים, שוחחתי עם תהילה, בעלת עסק חדש לשיווק דיגיטלי על יעדים ומטרות.

תהילה הסתכלה עליי בעיניים נוצצות, ואמרה שהיא מעוניינת שעד סוף השנה היא תוכל לעבוד בפועל 4 שעות ביום ולהרוויח נטו 30,000 ₪

תוכנית עבודה

אלו יעדים נהדרים! עודדתי אותה

חשוב שתדעי, שביצירת תוכנית עבודה, אנחנו מתחילים מהסוף. מנסחים תוצאה רצויה בנקודת זמן מוגדרת, למשל: עוד שנה ארוויח X כסף ואעבוד Y שעות ביום,
ומתכננים קדימה יעדים שבועיים וחודשיים שיסייעו לנו להשיג את המטרה הנכספת.

לדוגמא, את יכולה לרשום לעצמך משהו כזה (אתן לך את זה כשיעורי בית): בתחילת חודש דצמבר, יהיו לי 2 לקוחות חדשים, 2 עובדות ושיתוף פעולה אחד שיניב לי הכנסות ללא מאמץ מצידי, ובתחילת חודש מרץ יהיו לי כבר 5 לקוחות חדשים, 4 עובדות ושני שיתופי פעולה.

ממה מורכבת תוכנית עבודה איכותית

יש שלל סוגי תוכניות עבודה, אולם תוכנית עבודה חדשה, בין אם מדובר בתוכנית לעסק קיים או חדש, צריכה להיות מדויקת ככל הניתן כדי להפחית סיכונים מבעל העסק ולהעלות משמעותית את סיכויי ההצלחה.
תוכנית עבודה נחלקת ל-3 חלקים עיקריים: כספים, שיווק וניהול.

ארחיב עליהם לפי הסדר:

תחום הכספים
ניהול כספי העסק חייב להיות מדויק ומתוכנן מראש, בדיוק כמו שאתם מתכננים את משק הבית שלכם.
ניהול תזרים מזומנים, וניהול ההוצאות הנגזרות מהעלויות השוטפות בעסק כגון: ארנונה, חשמל, משכורות, תשלום לספקים, תקשורת, רכבים, מימון ועוד, יחד עם ניהול ההכנסות הם חיוניים מאוד בכדי שהעסק יוכל להרוויח.
המטרה העיקרית של ניהול ההוצאות, ההכנסות ותזרים המזומנים היא לוודא שבכל רגע נתון, לא נחרוג מהמסגרת שלנו בבנק, ושנוכל להשיג צפי משוער עד כמה העסק שלנו יוכל למכור בפועל.

ניהול כספים הוא הדרך הטובה ביותר לדעת האם העסק שלכם מרוויח או מפסיד כסף בכל רגע נתון, כדי שתוכלו לבצע פעולות שונות לשיפור התוצאות.

ומה עם שיווק

חלק בלתי נפרד מתוכנית העבודה העסקית, נסוב סביב נושא אסטרטגית השיווק.
ללא משפך שיווקי ופרסום, לא יגיעו מספיק לקוחות חדשים, לא נוכל להכניס די כסף לעסק החדש כדי לשלם את ההוצאות שהתחייבנו אליהן, והכי חשוב- לא נוכל להרוויח.
כדי לפעול בצורה נכונה בתחום השיווק, יש לתכנן את ערוצי השיווק המתאימים ביותר עבור בעל העסק, באונליין ובאופליין, לבצע תמחור מוצרים נכון של המוצר או השירות.

אחד הנושאים החשובים הוא תמחור המוצר או השירות, כיוון שבמידה ונתמחר יקר מדי – לקוחות עשויים לא לקנות, ואילו תמחור זול מדי – עשוי לגרום לעסק לצבור הפסדים.
תוכנית עסקית מסודרת, אותה נבנה יחד, תוכל להעניק מענה מדויק בנוגע לערוצי השיווק הרלוונטיים והמתאימים ביותר עבורכם, ומידע על כמות המוצרים שאתם צריכים למכור במחיר הנכון.

ניהול

תנו לי לשאול אתכם שאלה אישית- מי מנהל את מי, אתם את העסק או העסק אתכם?
עסק הוא כמו ספינה שיוצאת מהנמל אל הים הגדול. בראש הספינה ניצב הקברניט, המנווט את הספינה בהצלחה אל היעד.
ללא הקרבניט, הספינה לא תגיע ליעדה והיא עלולה להתנגש בקרחון או לטבוע.
תוכנית עבודה מסודרת מתווה מה הם הנהלים של העסק, חלוקת התפקידים והסמכויות תוך ניהול עובדים נכון, תדירות ישיבות הצוות, מי עושה מה ומתי, מה הם יעדי המכירות סוג הלקוחות וצורת התמחור ללא ספק ישפיעו מאוד על ניהול העסק.

כאשר הכל רשום בצורה ברורה, העסק החדש יעבוד כמו מכונה משומנת היטב.
והתוצאה, עסק משגשג ומצליח.

הדרך הנכונה להכנת תוכנית עבודה לעסק שלכם

כדאי לדעת כי מודל תוכנית עבודה משתנה מעסק לעסק, בהתאם למוצרים/השירותים הנמכרים, אסטרטגיות מכירות ומגוון פרמטרים נוספים. על כן, מאוד לא מומלץ לנסות ולתכנן תוכנית עבודה עסקית בצורה עצמאית על בסיס דוגמאות מהרשת או דוגמאות לתוכניות אחרות.

הדרך הנכונה יותר, היא לפנות לייעוץ עסקי מקצועי, שנתפר במיוחד לפי מידות העסק, התקציב והיכולות ולכן משיג תוצאות.
תוכנית עבודה מסודרת ומקצועית, תצליח להביא את "ספינת העסק" לשוט במרחב בבטחה ובבטחון, להגדיל הכנסות ולשפר את מוניטין העסק.

אם אתם מעוניינים לקבל ייעוץ עסקי מקצועי להכנת תוכנית עבודה לשנה הקרובה שתסייע לכם להגדיל רווחים, לייעל תהליכי עבודה ולהצליח, אני מזמינה אתכם ליצור קשר.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button