טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
איך לפתוח עסק קטן

איך לפתוח עסק קטן

אחד הרגעים המרגשים שלי כיועצת עסקית זה הרגע בו מגיע אלי לקוח פוטנציאלי, עם מבט נוצץ בעיניו ומודיע לי חגיגית: "החלטתי לפתוח עסק. ולא סתם עסק! אלא כזה שהוא בעצם התחביב שלי שאותו אני חולם מזמן להפוך למקצוע…"
ואני לא מגזימה, זה באמת מרגש.

אשרי אותו אדם שזוכה לעבוד במה שהוא הכי אוהב! אבל, בין הרצון לפתוח עסק לבין הקמת עסק משגשג ומצליח יש עדיין דרך ארוכה לעבור. ופה אני נכנסת לתמונה – להעניק את הידע והכלים המעשיים כדי שהחזון יוכל להצמיח "עור וגידים עסקיים"…

איך לפתוח עסק קטן

אז אילו נקודות חשוב לזכור כששואלים איך לפתוח עסק קטן? הנה כמה מהן:

טיפ מס' 1 – הבנת הייחודיות שלך
אז איך לפתוח עסק קטן?
כל עסק גדול היה פעם עסק מתחיל. המשותף לכל בעל העסקים המעוניינים להצליח, הוא להבין את הייחודיות שלהם- למה כדאי לפנות דווקא אליהם.
זה הזמן לפרוט את החזון לשאלות קצרות וממוקדות – מה המוצר שאני רוצה למכור? האם יש בידי משהו ייחודי שאין לאף אחד ממתחרי בשוק? וחברים, לא רק לשאול – צריך גם לענות…
התשובות יובילו להבנה, איזו אסטרטגיה שיווקית מתאימה לעסק ומה באמת אתם רוצים להציע לעולם הרווי כל כך באפשרויות. מדוע יעדיף הלקוח הממוצע את העסק שלכם על פני כל המתחרים האחרים? הבנת ייחודיות העסק גם תחדד ותמקד את השירות אותו מציע העסק ואת קהל היעד שאליו הוא מכוון.

טיפ מס' 2 – התנסו בחוויית מכירת המוצר שלכם
התנסות במכירת המוצר שלכם חשובה כדי להרגיש את דרישות השוק ותגובות הלקוחות על בשרכם. גם אם אינכם אנשי מכירות זו ההזדמנות לשכלל את כישורי המכירה שלכם, ליצור קשרים, למצוא את הדרך הנכונה ביותר למכור, להתחיל לעבוד על נטוורקינג ולהכין את הדרך לסגירת עסקאות עתידיות.

טיפ מס' 3 – ליצור בסיס כלכלי עד שיגיעו הרווחים הראשנים
פה אני מוכרחה להכניס מילת הרגעה – אין אף עסק בעולם המרוויח מהיום הראשון!
אפשר להירגע ולהמתין בסבלנות עד שהקרקע הכלכלית של העסק תתייצב וכמובן להקפיד שתהינה עתודות כספיות מספיקות כדי לעבור את התקופה הראשונה עד שיגיעו הרווחים.

טיפ מס' 4 – להציב מטרות עסקיות ולתרגמן למספרים
למטרות עסקיות יש שני אפיקים:
האחד – חזון לגבי ההווה והעתיד של העסק והשני – כימות (מלשון כמות) של החזון העיוני לחזון כלכלי ומפורט ליעדים ספציפיים. חשוב גם להגדיר מה השכר, שאתה בעל העסק, מעוניין לקבל כל חודש וכך לקבוע את המחזור העסקי המתבקש לכל חודש. להציב מטרות ריאליות מצד אחד, אך גם מאתגרות מצד שני. הייתי אומרת, שכדאי להציב רף אחד גבוה יותר מעל מה שנראה מציאותי. וכן, לחלק את היעד הראשי למטרות קטנות ולמשימות עם לוח זמנים ברור להתחלה ולסיום.

טיפ מס' 5 – לא לפחד מניירת…
גם אם אתם לא אוהבים עבודת ניירת – היא חשובה ולא ניתן לוותר עליה. חשוב להכין טפסים ממותגים עם שם העסק והלוגו, לעגן משפטית כל הקשור לביוקרטיה ולהתעדכן בדרך הנכונה לכתיבת הצעות או הזמנות עבודה בתחום בו בחרת לעסוק.

טיפ מס' 6 – מי השותף המתאים ביותר עבורי?
ההחלטה להוסיף שותף לעסק החדש היא חשובה ומכרעת. לפני שתתחילו בחיפוש השותף, הבהירו לעצמכם מהם הדברים שחשוב לכם שיהיו אצלו ובמה תרצו שישלים אתכם. וודאו שיש כימיה בינכם לבין השותף העתידי, בדקו את מאפייניו האישיותיים ואת יכולותיו העסקיות. עדיף אולי לנסות לבצע כמה פרויקטים משותפים ורק לאחר שהכול עובר כשורה – להחליט סופית על צירופו כשותף.

טיפ מס' 7 – מה גודל העסק הרצוי לי?
חשוב שתעריכו מראש מהו גודל העסק שאתה רוצים – קטן, גדול או בינוני. אולי עבורכם דווקא עסק קטן יהיה רווחי יותר. כשעסק גדל יש לכך משמעויות כלכליות ומעשיות ועצם הגדילה עלולה לשבש את הרווחיות שלו ואולי אף לגרום להפסדים.
כל בעל עסק חייב לשאול את עצמו – האם מתאים לי מבחינה אישית, משפחתית ומקצועית להגדיל את העסק? או אולי לפעול במלוא המרץ כדי להביא אותו למקסימום בגודלו הנוכחי?

טיפ מס' 8 – לא תמיד הכול טוב…
כמו בכל דבר בחיים – יש עליות ויש מורדות וכך זה גם בחיי עסק פעיל. יהיו חודשים מוצלחים יותר ומוצלחים פחות, אבל מה שחשוב הוא האמונה בדרך ובעסק שלכם. אל תשכחו להזכיר לעצמכם שהסיבה שבחרתם בדרך הזו היא מפני שאתם מאמינים שאתם יכולים להצליח (וגם אני מאחוריכם- מאמינה בכם!)

טיפ מס' 9 – לשמור על גחלת המוטיבציה והלימוד המתמיד
אני ממליצה ללקוחותי לפתוח כל יום עבודה בשאלה – "מה אוכל לעשות היום בשביל העסק שלי?".
כלומר: מה ניתן לחדש, ללמוד, להתעדכן או לשנות בתחום העסקי שבו אתם פועלים.

תרגיל זה מצוין כדי לשמור אתכם עירניים תמיד ולהזכיר לכם שכדי להגשים חלום צריך להתאמץ – אבל בסוף הדרך מחכה הפרס…

חולמים לפתוח עסק קטן? זקוקים ליועץ עסקי לסיוע והכוונה בתהליך? אני מחכה לכם במרחק של שיחת טלפון אחת. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר עוד היום ויחד נגבש אסטרטגיה שיווקית עם תוכנית עבודה סדורה אשר תעבוד על תוכנית עסקית.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button