טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים

ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים

עסקים קטנים קיימים במגוון צורות, בכל המגזרים ובכל התחומים. עסק קטן יכול להיות חנות מסוימת, חברות ו/או עצמאיים המספקים שירותים כלשהם ועוד. המשותף לכולם הוא בין השאר הצורך להתנהל כלכלית נכון לכל אורך הדרך, החל מהקמת העסק ותוך כדי תנועה. בשונה מעסקים גדולים, עסקים קטנים פחות יכולים להרשות לעצמם לבצע טעויות פיננסיות, משום שלרוב, הקרקע שעליהם הם עלולים ליפול כתוצאה מהחלטות פיננסיות לא נכונות לא תמיד יציבה מספיק על מנת לסייע להם לצמוח חזרה.

ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים הינו שירות שיכול להינתן במספר נקודות זמן ולהלן כמה מהן.

ייעוץ כלכלי לעסקים בתחילת דרכם

על מנת להעמיד עסק קטן על הרגליים כבר בשלביו ההתחלתיים, לא די בתוכנית עסקית בסיסית. בכדי להבטיח צעידה בדרך שהוגדרה בתוכנית העסקית, יש צורך בשירותי ייעוץ לעסקים קטנים כבר בתחילת הדרך. ייעוץ שכזה יתייחס הן לנתונים הפיננסיים ההתחלתיים של בית העסק, הן למשאבים שיש להקצות לטובת פעילות העסק השוטפת ולמקרי חירום בהם העסק לא ממריא ו/או לא מתפקד כצפוי. ייעוץ שכזה מועיל על מנת לערוך סדר במספרים עוד בטרם העסק יצא לדרכו החדשה וכן לתקופה הראשונית בחיי העסק.

פיתוח עסקי לעסקים קטנים

ייעוץ כלכלי לעסק קטן תוך כדי תנועה

בית עסק חווה טלטלות רבות במשך חייו לטוב ולרע. על מנת להיערך לכל תרחיש מומלץ לחשב את כל המספרים ועד איזה גובה ניתן לקחת סיכונים לכל אורך הדרך ובעיקר בתחילתה כאמור. לעתים קרובות התחזיות לא ממהרות להתממש ואז יש להיערך מחדש עד אשר יחלו הרווחים להגיע. או אז, יש לכוון את הרווחים והכספים אפיקים הנכונים מבלי לבצע טעויות תוך כדי תנועה ולא תמיד יש את הזמן, הידע והסבלנות לפנות לכך זמן ומחשבה. לכן, ייעוץ כלכלי לעסק קטן תוך כדי תנועה מאוד חשוב.

ייעוץ במקרה של משבר בעסק

כאשר עסק נקלע למשבר כלכלי הכולל חובות, מחסום מכירתי, דשדוש במקום ועוד, יש צורך בקבלת ייעוץ כלכלי מכוון מטרה משום שחובה לעשות סדר בבלגן לפני שמתחילים בתוכנית הבראה כלכלית ואז להגות תוכנית הבראה כלכלית הכוללת התייעלות בכל תחום אפשרי על מנת לחזור למקום טוב ולצאת מהחובות. לעיתים, אסטרטגיית היציאה כרוכה בהרבה זמן וסבלנות ולעתים נדמה כי העסק צריך לחזור קצת אחורה בזמן ולהצטמצם על מנת לצאת מהמשבר, אך צעדים אלה הכרחיים למען הבראתו הכלכלית וחזרתו אל המסלול לרווח ולהצלחה מבלי להפסיד אותו. עוד בנושא ניהול משברים בעסק

ייעוץ כלכלי במקרה של רצון להתפתח

במקרים בהם עסק קטן נמצא בתהליך של צמיחה וגדילה הן לתחומים אחרים והן מבחינת לקוחות נוספים, הדרך הנכונה לעשות זאת כרוכה גם בייעוץ כלכלי מתאים. ייעוץ זה יספק כלים מתאימים וידע כיצד להפנות משאבים לטובת צמיחת העסק מבלי לפגוע באפיקים הקיימים ומבלי לגרוע בתחומי העיסוק המקוריים של בית העסק. ייעוץ זה יכול להינתן ע"י איש מקצוע בתחום של פיתוח עסקי ו/או ע"י יועץ כלכלי שזוהי התמחותו. כך או כך, על מנת לבצע את הצעד באופן מדוד ומושכל מומלץ להיעזר בייעוץ כלכלי כלשהו.

מה כולל שירות של ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים?

ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים כולל בין השאר את הסעיפים הבאים:

  1. בנייה של תקציב המתאים לכמות המשאבים הנתונים ברגע מסוים והיערכות לעמידה בתקציב זה.
  2. כלים שימושיים להקמת העסק הקטן וניהולו באופן נכון מבחינה פיננסית.
  3. בניית תמחור מתאים הן למוצרים והשירותים והן לרמת ההוצאות שיש לכסות בבית העסק.
  4. ניתוח תזרים המזומנים לאורך הזמן אל מול ההכנסות השוטפות.
  5. התנהלות מול הגופים הפיננסיים השונים המלווים את בית העסק כגון: בנקים, מקורות מימון ועוד.
  6. סיוע בביצוע סקר כדאיות והיתכנות של שינויים שעולים על הפרק או שיש רצון לבצע, על סמך נתונים קיימים ועל סמך תזרימי מזומנים עתידיים צפויים.
  7. הערכת יוזמות נוספות חדשות להרחבת בית העסק לאור הנתונים.
  8. ועוד.
טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button