טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
לימודי NLP

לימודי NLP

האם עצרתם לרגע לחשוב מה מפריד בין הרצוי למצוי? התשובה הקלאסית היא כמובן כסף" אבל לא לשם כך התכנסנו. התבוננו רגע במראה ושאלו את עצמכם שתי שאלות: "מה אני רוצה להיות בכאן ועכשיו שלי, במהות שלי?" ו-"מה מונע ממני להיות במהות שאני רוצה להיות"? זאת שאלה שלוקח זמן לענות עליה ולכן נקצר לכם קצת את התהליך.
חלק גדול מאיתנו, קובעים לעצמם מטרות מסוימות, רצונות מסוימים שהיינו מעוניינים להגיע אליהם ולהגשים אותם, אך חלקנו כל הזמן מותחים את שעת השין משום שאין אנו מצליחים להגיע למטרות ולרצונות אלה ולאו דווקא מבחינה חומרית.
למעשה, הסיבות המשמעותיות יותר לדחייה האינסופית הזאת נובעות מתוך חסמים אישיים, קיבעון מחשבתי, פחד ראשוני שטבוע בנו עמוק וחוויות שליליות שמונעות מאיתנו מלקדם את עצמנו בחיים אל עבר אותן מטרות ואותם הרצונות שתמיד נראים כאילו חומקים לנו בין האצבעות. מטרות אלה אינן בהכרח מטרות מקצועיות וחומריות כי אם גם מטרות התפתחות אישית כמו: התגברות על כאב מן העבר, פיתוח עצמאות כלכלית, אפילו הוצאת רישיון נהיגה שאיננה דבר מה בכך למרות שלרובנו נראית כך.
לשם כך פותחה בארה"ב גישת NLP אשר יועדה ליצור שינויי פנימי מהיר ויעיל לאורך טווח תוך התמודדויות עם קשיים שכל אחד ואחת מאיתנו מתמודדים עמם ביום יום ושחרור קיבעונות מחשבתיים ונפשיים.

אימון עסקי בשיטת NLP

מהי גישת NLP?

גישת NLP שפותחה בידי ריצ'ארד בנדלר משלבת הקניית מיומנויות לשחרור רגשות שליליים, פחדים ועכבות מיותרות עם ריפוי עצמי והשגת מטרות צעד צעד. שיטה זו נוחלת הצלחה כבר מספר שנים בתחומים כמו מערכות יחסים, לימודים, כלכלה, בשיווק ובהישגים באופן כללי. השיטה היא מעיין תכנות עצמי מחדש ללא רעשי הרקע ומכאן שמה: Neuro-Linguistic Programing (תכנות עצבי-לשוני).
במהלך הטיפול, עובדים על מסרים לתת המודע תוך שילוב טכניקות ויזואליות, לשוניות ועוד. טכניקות אלה ייחודיות לשיטה זו והן אלה המפעילות את קווי המחשבה הנכונים לכל אדם והחיוביים לו במקום את דפוסי החשיבה הישנים שמנעו התקדמות והתמודדות.

שיטת NLP נחלה הצלחה אדירה אולי משום שאינה מציעה פסיכולוגיה קונבנציונלית (שאין בה רע, אגב) אלא שיטה מעשית וממוקדת המביאה לתוצאה מעשית לטווח הארוך ומטפלת נקודתית בשורש הבעיה ועל כן מסייעת במגוון מצבים רגשיים והתנהגותיים המובילים למצבי תקיעות בחיים כגון: ניהול זוגיות לא נכון, התמכרויות, תלות רגשית, ניהול לא נכון של הזמן, חרדות, חוסר התפתחות מקצועי, החלפת מקומות עבודה תכופות, בטחון עצמי נמוך ועוד.

מהם לימודי NLP?

לימודי NLP הינם לימודי תעודה הנחלקים למספר קורסים בתחום: קורסים בסיסיים וקורסים מתקדמים יותר עבור מי שמעוניין להתפתח כמטפל מוסמך בשיטה. חלק ממוסדות הלימוד בתחום מעבירים רק את הקורסים הבסיסיים וחלקם את כל המכלול.
הלימודים משלבים שיעורים עיוניים בעלי תוכן עשיר ורב ושיעורים מעשיים תוך שילוב שיטות טיפול נוספות, בין אם קונבנציונליות ובין אם משלימות.
השיעורים מתמקדים בניואנסים ודרכים לשחזור חוויות עבר ותכנות מחדש של היחס לגביהן, המון עבודה על טכניקות טיפול, הבניית תהליכי שחרור מתלות נפשית, דרכי פיתוח מיומנויות של חשיבה חיובית וכיצד לבנות תוכנית טיפולים שתתאים לכל מטופל ותלווה אותו בדרכו אל השינוי.
לימודי NLP כוללים גם לימודי טכניקות מיוחדות לטיפול בפחדים וחרדות בשיטה המהירה יותר, אם כי טיפול זה הינו טיפול אס או אס ואינו מחליף מערך טיפול שלם.

היכן ניתן ללמוד NLP?

בארץ קיימים כ-7 מכללות המלמדות NLP ומסמיכות מאמנים בתחום. חלקן אף משלבות בין שיטת ה-NLP לשיטות נוספות כמו מדיטציות, דמיון מודרך ועוד וזאת משום הקרבה בין שני התחומים הטיפוליים הללו, אך יחד עם זאת, אין חובה לשלב בין השיטות וניתן להתמקד אך ורק בשיטת ה-NLP.
חשוב לבצע סקר שוק על מנת לבחור את מקום הלימוד שהכי מתחברים אליו מכל הבחינות ולהבין שגם תהליך הלימוד עצמו מהווה תהליך ריפוי אישי מאוד עוצמתי שאנו מעבירים הלאה.

קראו גם את המאמרים הבאים

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button