טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
פיתוח מוצרים חדשים

פיתוח מוצרים חדשים

כל מוצר חדש היה פעם רק רעיון שהסתובב להוגיו בראש לעתים גם הרבה מאוד זמן ונוצר על מנת לענות על צורך או רצון מסוים, שכן אם לא היה הצורך, לא היה הביקוש ולא היה עולה הרעיון. למעשה, רובינו פעם חשבנו על מוצר כזה או אחר שהיה מועיל לנו בדרך מסוימת וטרם פותח אך רק חלק קטן מאיתנו אכן לקח את הרעיון קדימה ופיתח אותו הלכה למעשה לכדי מוצר שממש נמכר. גלו כיצד עושים זאת וכיצד ממנפים רעיונות לפיתוח מוצרים חדשים.

פיתוח מוצרים חדשים

רעיון נולד הכול על פיתוח מוצרים חדשים

ישנו פתגם ידוע שאומר "אין בנמצא בעיה ללא פתרון, ישנם פתרונות לא נעימים", אנחנו נתייחס רק לחלקו הראשון של המשפט, כלומר, אם כבר זוהתה הבעיה, או זוהה האתגר, הפתרון קיים רק צריך להגיע אליו. כאשר אדם ניצב בפני אתגר כלשהו בחייו, בין אם זה אתגר פשוט ביותר שהיה משדרג לו את החיים ברמה בסיסית לחלוטין ובין אם אתגר קשוח יותר שהיה משדרג את חייו משמעותית או מחלץ אותו מצרה כלשהי, שלל המחשבות המתרוצצות בראש עשויות להתלכד לכדי פתרון אפשרי כלשהי שעשוי להיות גם בר ביצוע ברמה של פיתוח מוצר כזה או אחר. אם אכן הרעיון יקרום עור וגידים ויהפוך למוצר באמצעות פיתוח עסקי, זה כבר תלוי בשלבים הבאים

מחקר שוק מקיף

בין אם המוצר הינו שדרוג של מוצר קיים ובין אם חדש לחלוטין, כל פיתוח מוצר חייב להיעשות בהתאם למצב השוק באמצעות שיתוף של יועץ עסקי על מנת לבנות תוכנית עסקית נכונה עם חזון עסקי מדויק עם תחזית עסקית למשך תקופה . הכוונה היא לכמות הלקוחות הפוטנציאליים שיכולים להיות למוצר, כמה אנשים באמת מתמודדים עם האתגר שהמוצר הזה בא לפתור וכו'. על בסיס זה ניתן להבין אם בכלל שווה לפתוח בתהליך פיתוח המוצר.

כמו כן, חשוב לא פחות חקר המתחרים בתחום, אם יש. כמה מתחרים יש, האם המוצר שלהם אכן דומה למוצר אותו מעוניינים לפתח, האם עונה על אותם הצרכים, האם קולע לאותו קהל הלקוחות או רק לחלקו, מה מצבם של המתחרים בשוק – האם מוכרים, האם יציבים כלכלית וכו'.

תשובות על כל השאלות הללו יעמידו דברים על דיוקם מבחינת תמונת מצב התחלתית, הרבה לפני שקופצים למים העמוקים. חקר שוק לקוי, או תחילת התהליך ללא חקר שוק יהיה על תקן קפיצת ראש במים רדודים.
זכרו כי לפעמים המחקר עשוי להיות שלב מאוד ארוך אך מאוד הכרחי על מנת להבין בדיוק את השוק שאליו נכנסים על מנת לחוות כמה שפחות סיכונים. עדיף להיעזר באנשי מקצוע שיידעו לייעץ לכם כיצד לגשת לכך וכיצד להפוך חלום למציאות.

אפיון המוצר ובדיקה ראשונית כחלק מתוכנית פיתוח מוצרים חדשים

לאחר שהבנו מה השוק, יש לאפיין את המוצר עצמו. מעבר לצורך אותו הוא בא למלא – צורה, צבעים, גדלים, במה כרוך תהליך הייצור, האם ניתן בכלל לייצר בפועל מוצר שכזה וכיצד, מהן אפשרויות הייצור הקיימות, האם מקומיות או ייצור חוץ, תכנונים ושרטוטים, רישום פטנט וסימן מסחרי ואפילו לנסות כבר לייצר אבטיפוס של המוצר ולו על מנת לגייס משקיעים ולקוחות ראשוניים.
לאחר שהבנו מה הקונספט של המוצר, זה הזמן לגייס את המתנסים הראשונים בו. יש לערוך מעין ניסוי כלים ראשוני, איסוף חוות דעת מהמשתמשים, שיפורים אם יש צורך, וגיבוש המוצר הסופי.

גיוס משאבים וייצור המוני

לאחר שאופיין המוצר, נוסה, קיבל את הפידבקים הנדרשים ושופר לכדי מוצר סופי, את כל המסקנות מהבדיקה הראשונית ואת המוצר המוגמר מגייסים לטובת גיוס משקיעים ומשאבים על מנת לייצר את הכמויות הראשונות ליצירת משפך שיווקי לשיווק המוצר. תהליך זה עשוי להיות ארוך ומייאש, אך אם המוצר אכן ממלא פונקציה חשובה, פותר אתגר שכיח ואינו טומן בחובו סיכון כלכלי כבד, המימון בוא יבוא.
המעבר לתהליך ייצור המוני דורש גיוס מכונות, אנשים, מקום שניתן לייצר בו, חומרי גלם, מחסני אחסון, הסדרי שילוח, בקרת איכות, מעקב שוטף ולמעשה הקמת עסק סביב המוצר על כל המשתמע מכך וניהולו מאלף ועד תו.

מאמרם נוספים שיעניינו אתכם

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button