טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
ניתוח עסקי

ניתוח עסקי

להקים עסק זו משימה לא פשוטה בלשון המעטה, אך להשאיר את העסק מתפקד, מתקדם ומצליח זו משימה שהיא קשה אף יותר. עסקים שקרסו הינם אלו שלא הצליחו להתגבר על "חבלי הלידה" שלהם ולהימנע מטעויות כלכליות שגרמו לבסוף לסגירת העסק עוד לפני שהוא התחיל לצמוח.
לכן, הפעם אני רוצה להכיר לכם כלי מקצועי שיכול להיות זה שיבדיל בין צמיחה לקריסה – ניתוח עסקי.
הכלי הזה הוא בדיוק כמו בלם יד ברכב ("הברקס") השומר עליו כדי שלא ידרדר במדרון.
כלי טוב ואמין ביותר שיכול להימצא בידיו של מנהל העסק ולכוון אותו לדרך הנכונה ע"י תמונת מצב עדכנית, מדויקת ומהימנה לגבי מצבו הכלכלי של העסק.
בד בבד עם הגשת הניתוח העסקי, אני גם מגישה המלצות ראשוניות לשיפור בעיות שאותם אני מזהה וכן מציעה שינויים לטווח הקצר והארוך. כך אני דואגת לכך, שהלקוחות שלי יקבלו ליווי עסקי אקטיבי וראיה כוללת ומקיפה על מצב העסק והמלצות מיידיות לביצוע.

שני הגיעה אליי לתהליך הליווי העסקי,
לאחר שנקלעה לחובות גדולים בעסק שלא הצליחה להחזיר.
בתהליך הניתוח העסקי, בחנו באופן מעמיק את ההיבטים הכלכליים של העסק: דו"ח רווח והפסד, מצב תזרים המזומנים, אופן התשלומים לספקים ועוד.
מניתוח מעמיק התברר, ששני מקפידה לשלם לספקים שלה עד ה-1 לחודש, בעוד היא עצמה מקבלת את הכספים מהלקוחות מאוחר יותר. על ידי שינוי קל באופי התשלום לספקים, יכלה שני לאפשר לעצמה קצת יותר מרווח נשימה.

ניתוח הפעילות העסקית

אני מניחה שסקרנתי אתכם ואתם רוצים לשמוע יותר על הניתוח העסקי

מטרת הניתוח העסקי הוא לברר את רמת הכדאיות של העסק בפיתוח מוצר או שירות כלשהו.
כדי לדעת זאת צריך להשוות בין ההשקעה והעלויות הכספיות ובין הרווח שצפוי לכסות עליהן ולהביא את העסק לצמיחה כלכלית.
אני מסבירה ללקוחות שלי, בעלי העסק, שכלי זה חשוב לחיי העסק ומיועד להשפיע על כל מחלקה בחברה ולחקור את כדאיותם של היבטים שונים בפעילותו.

מדוע חשוב לבצע ניתוח עסקי? קצת על האני מאמין שלי

האני מאמין שלי כיועצת עסקית הוא, שלפני שעסק מעוניין להתרחב ולבצע תהליך של ייעול וצמיחה עליו לעשות בדק בית פנימי.
הבדיקה הפנימית חשובה כדי להעריך מה הן נקודות החולשה ולחילופין מה הן נקודת החוזק של העסק.
ניתוח עסקי מקצועי ומיומן הוא הדרך הטובה והאמינה לבצע את אותה הערכת תפקוד ולבחון את ההתנהלות העסקית ללא שיפוט, אך בהחלטיות וללא חשש מהתוצאות.
כי כל מה שנמצא – יהיה נפלא ויסייע לנו גם בהמשך.
מניסיוני, לטפל בבעיה לפני שהיא הופכת למשבר זה קל יותר מאשר להיקלע למשבר המוביל לקריסת העסק.

כשבעל עסק מזמין יועץ עסקי חיצוני ואובייקטיבי לערוך את הניתוח העסקי, הוא יודע שיוכל לקבל תמונת מצב אובייקטיבית שבעקבותיה – ואולי נכון יותר לומר בזכותה – יוכל להסיק את המסקנות המתבקשות ולשפר את תפקוד העסק למען ההווה ולמען לעתיד לבוא.

ועכשיו לת'כלס – השלבים המקצועיים בתהליך ניתוח עסקי

הניתוח העסקי בודק את ארבע הרמות בהן מתנהל עסק:

  • ניתוח הכנסות – יבחן את ההתנהלות הכספית והאם היא תואמת את צרכי העסק ואת יכולותיו הכספיות המתבטאות בתזרים המזומנים, אשראי העסק ומקורות ההכנסה המניבים את רווחי העסק.
  • ניתוח הוצאות – הניתוח העסקי בודק גם את אופן חלוקת ההוצאות בעסק, משום שהוצאות לא מותאמות לגודל העסק עלולות לגרום לחוסר איזון במערכת הכלכלית של החברה. עוד בנושא ניהול הוצאות
  • ניתוח שיטות ניהול – ההתנהלות העסקית של העסק היא פועל יוצא של תפיסת העולם של הנהלתו. לכן, במסגרת הניתוח העסקי חשוב לבדוק את ההחלטות העסקיות של מנהלי החברה בשנים האחרונות. ההחלטות שלקחו בעבר הן אלו שהביאו את העסק למצבו הנוכחי (באם הוא מצב טוב או רע) ויש להן גם השפעה על עתידו של העסק.
  • ניתוח יעילות – הדרך לבדוק את מידת האפקטיביות של ההחלטות בחברה, היא בחינת יעילותם של צוותי העבודה בתפקידים השונים בעסק במונחים של עלות מול תועלת.

ניתוח עסקי – תנו לי לעזור לכם לעזור לעצמכם

יש לי בשורות טובות עבורכם!
הניתוח העסקי הוא חלק מתהליך רחב הרבה יותר של ייעוץ וליווי עסקי. אם בחרתם להיעזר בליווי עסקי כדי לנהל את העסק שלכם – עשיתם מעשה חשוב למען עתידכם ועתיד העסק שלכם ואתם ראויים להערכה!

בעבודתי בשטח ראיתי בצורה ברורה את ההבדל בין עסקים שנעזרו בייעוץ עסקי לבין עסקים שניסו (ופעמים רבות נכשלו) להצעיד קדימה לבדם את העסק שלהם ללא ידע מקצועי מספק וללא יד מכוונת.
הניתוח העסקי הוא כלי עוצמתי המקדם את העסק בהחלטות לגבי בחירה נכונה באפשרויות מימון, בחירת ספקים, גביית כספים מלקוחות, תמחור נכון, מציאת דרכים יעילות להנעת עובדים ועוד.
הבנת נקודות החולשה והחוזק של העסק וביצוע החלטות עסקיות מתוך מחשבה שקולה והגיונית לאור נתוני הניתוח העסקי, יכולים להוביל לשינויים גדולים ללא לקיחת סיכונים מיותרים.
אני מזמינה אתכם להיעזר בשירותי הייעוץ העסקי שלי ולחוש בהבדל בין עסק שאתם עובדים עבורו, לבין עסק שעובד עבורכם!

מאמרים ומדריכים נוספים אצלי באתר

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button