טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
פיתוח מוצרים חדשים

קורס פיתוח מוצרים חדשים

המרחק בין הגיית רעיון למוצר חדש ובניית האמון בו לבין עיצוב ופיתוח המוצר כשלעצמו הינו רב ודורש איש מקצוע הבקיא בתחום. על מנת להיות אותו איש מקצוע או על מנת לרכוש את היכולת והכלים לפיתוח מוצר כזה או אחר כאב טיפוס לקו מוצרים עתידי עליו יבוסס עסק כזה או אחר.
קורס פיתוח מוצרים חדשים פותח צוהר לעולם מרתק של תכנון מוצרים מרעיון, תכנון תהליכים במוצר ויצירת יש מאין.
הקורס מיועד לרוב ליזמים המעוניינים לפתח קו מוצרים משלהם, אקדמאים המעוניינים להרחיב את תחומי עיסוקם, אמנים ומעצבים למיניהם ועוד.

מדוע דרוש קורס פיתוח מוצרים חדשים?

השאלה ההכרחית שעשויה להישאל כאן היא "מדוע יש צורך בזה"? הלא די בכך שיש רעיון ותמונה חזותית של איך ייראה?" ובכן התשובה היא לא, אין די בכך משום שתמונה ויזואלית מקדימה זה דבר אחד והפקתה לידי מוצר שאכן ייתן את המענה לצורך שעבורו תוכנן הלכה למעשה הינה דבר אחר. המשמעות לכך גדולה יותר כאשר מדובר במוצר שאמור למלא פונקציה תפעולית כלשהו ואינו סטטי. או אז, אין די רק בעיצוב המוצר שייראה טוב למראית עין ונעים למגע, אלא שגם יהיה מתוכנת באופן שימלא אחר הפונקציות המצופות ממנו. כאן נדרש תהליך הנדסי וזה דורש ידע מעמיק יותר ומקצועי יותר.

לכן, קורס פיתוח מוצרים חדשים תורם לידע המקצועי הנדרש על מנת לתכנן אבטיפוס של מוצר המעוניינים ליצור או אף של קו מוצרים המעוניינים ליצור.
מאידך, קורס פיתוח מוצרים חדשים יכול לכוון מקצועית את בוגריו גם אם אין ברצונם לבנות מוצר ייחודי משלהם או להשתמש בידע הזה למטרה אישית בלבד, אלא לפתח מזה קריירה של מפתחי מוצר ולעבוד עם כמה וכמה חברות על פי דרישה. כך ניתן למנף את הידע הלאה ולבנות עסק המבוסס על שירותי פיתוח מוצרים או לעבוד במשרה שכירה שמפתח מוצר בחברה גדולה.

עיקרי הנושאים הנלמדים במהלך קורס עיצוב מוצרים חדשים

קורס עיצוב מוצרים חדשים נלמד במסגרות שונות ומגוונות. החל ממסגרת של קורס בלעדי ייעודי במסגרת לימוד טכנולוגית קטנה כלשהי ובין אם כחלק ממערך לימודים אקדמיים לתואר בהנדסה או בעיצוב.
הקורס לרוב מתמקד במספר נושאים עיקריים, אם כי מבנה המסלולים משתנה ממוסד לימודים אחד למשנהו מטבע הדברים:

  1. בניית קונספט רעיוני של המוצר ושל הפונקציות אותן הוא אמור למלא.
  2. מחקר שוק מקיף אודות קהל היעד הפוטנציאלי והיקף החשיפה הצפוי.
  3. בדיקת מתחרים בתחום ובדיקה של מוצריהם הדומים במידה וקיימים כאלה על מנת לבדל את המוצר המתגבש ממתחריו באופן כלשהו ולא ליצור את אותו הדבר בדיוק, עד כמה שניתן.
  4. תכנון המוצר ובניית מודלים טרם ביצוע, תוך התחשבות בכל הפרמטרים הנדרשים כעל מנת להפיק מוצר מוגמר מושלם. כולל גדלים, חומרי גלם ועוד.
  5. בניית אבטיפוס והפקת המוצרים הראשונים ממנו.
    רוב הקורסים משלבים גם שיעורים בנושאים כגון: תוכנות עיצוב, עיצוב ידידותי לסביבה, חומרי עיצוב מומלצים ואקולוגיים וכן סיור במפעלי ייצור על מנת להבין כיצד עובד התהליך בפועל.
    משך הקורס בדרך כלל הוא מספר חודשים בשל מורכבות הנושאים הנלמדים בו ולרוב מתנהל בשעות נוחות לציבור הלומדים בו המשלב עבודה, כלומר, שעות אחה"צ-ערב וימי שישי.

מה מקנה תעודת הגמר?

תעודת הגמר בתום קורס פיתוח מוצרים חדשים מקנה את הזכות להשתלב בתעשייה ענפה של ייצור כמו מפעלים למיניהם וכן להשתלב בתעשיית העיצוב עצמה, פיתוח מוצרי חשיבה חינוכיים ועוד וכן את הזכות לשלב את הידע הנרכש ואת המקצועיות הזאת ביזמות פרטית ופיתוח קו מוצרים עצמאי בכל תחום כמעט, בין אם בשילוב תעשיות נוספות ובין אם יוזמה פרטית נטו הנועדה למצב מוצר חדש בתחום אחד מסוים הפונה לקהל מסוים כלשהו. הידע והכלים הנרכשים במהלך הקורס פותחים עולמות חדשים ומרתקים ללומדים בו וקרש קפיצה לעתיד תעסוקתי מעניין במיוחד.

קורסים נוספים שתמצאו ב-success2u

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button