טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
ניהול מוסך

ניהול מוסך

ניהול מוסך הינו משימה רבת משקל וחשיבות שרובינו כלל לא מודעים אליהם. עבור רובינו, מוסך הוא המקום הזה שאליו אנחנו מביאים את הרכב שלנו כאשר משהו בו משתבש והמקצוענים שם כבר יודעים לטפל בבעיה, תהא אשר תהא. אבל, אם צוללים לשאלה מה זה המקום הזה שאליו אנו מביאים את הרכב שלנו, מהו "בית החולים לכלי רכב" הזה ומה נדרש על מנת לנהל אחד שכזה, אנו מגלים עולם מרתק של ידע שרובינו היינו מעוניינים לדעת אך לא לכולם יש את הגישה והסבלנות להיות בנעליים האלה ולהיות חלק מצוות ניהול מוסך.

מוסך רכב

מה דרוש על מנת להיות מנהל מוסך?

 ניהול מוסך הינו למעשה תפקיד הנחלק לכמה חלקים ולכל אחד מהם הכשרה מקצועית משלו:

  1. ידע מקצועי במכונאות רכב – סנדלר יכול להתהלך יחף אבל מנהל מוסך לא יכול להרשות לעצמו להגיע לתפקיד ללא ידע מקצועי והבנה בתחום. ככלל, חלק בלתי מבוטל של מנהלי מוסכים התחילו כמכונאי רכב זוטרים בצוות והתקדמו עם השנים, הניסיון וההכשרה לתפקיד בכיר יותר, בין אם כבעלי מוסך ובין אם כמנהלי מוסך שכירים. כשם שאדם לא יוכל לשמש מנהל מחלקה בבית חולים ללא ידע רפואי, כך גם מנהל מוסך לא יוכל להרשות לעצמו לא להבין בתהליכים שהמוסך שלו מעורב בהם. למעשה, כל הקורסים העוסקים בנושא של ניהול מוסך מחייבים ידע קודם במכונאות רכב והסמכה בתחום.
  2. אוריינטציה ניהולית – על מנת לנהל עסק, כל עסק, שיש בו עובדים, ספקים, לקוחות ותנועה בלתי פוסקת, חוב לסגל אוריינטציה ניהולית כלשהי על מנת לנצח על התזמורת הזאת שנקראת בית עסק. עובדה זאת נכונה גם לגבי ניהול מוסך. זאת משום שמוסך הוא אחד מבתי העסק העסוקים והדינאמיים ביותר שקיימים וללא סדר ואסטרטגיה ניהולית קבועה ונכונה, לא ניתן לנהל אותו באופן יעיל לאורך טווח, מה שבהכרח יפגום בזרימת הלקוחות. נושאים כמו ניהול פיננסי, ניהול עובדים, יחסי אנוש, ניהול לקוחות וספקים קריטיים לניהול המוסך ככל בית עסק.

אישורים

כל מוסך אשר מנהליו מעוניינים לעבוד נכון ועל פי חוק מחויב להמציא אישורים רלוונטיים, כגון: רישיון עסק מטעם הרשות המקומית, רישיון העסקת עובדים, אישור של רשות הרישוי ועוד. מוסך אשר לא מצטייד באישורים מעין אלה מסתכן בעבירה על החוק ולמרות הפיתוי שאולי ייתכן במחיר הזול יותר שמוסך כזה עשוי לגבות, מהר מאוד לקוחות יפסיקו להגיע בשל החשש שמדובר בחובבנות ולא מקצוענות. מוסך אשר דואג להצטייד בכל האישורים הנדרשים, לעולם יצטייר כמקום מקצועי ומסודר יותר שיביא אליו יותר לקוחות רגועים, מרוצים וממליצים.

מחירון

לא מעט אנו שומעים על מקרים בהם אדם הכניס את רכבו לתיקון פשוט במוסך וקיבל חשבון תפוח על משהו שאין הוא כלל מבין בו. בין אם זה במסגרת תוכניות טלוויזיה החוקרות את אמינותם של בעלי מקצוע כאלה ואחרים, בים אם ע"י סיפורים שאנו שומעים סביב או אף חווינו על בשירנו, אפילו שלישיית "הגשש החיוור" הקדישו לנושא מערכון בשם "המוסך". אין ספק שקיימת איזושהי בעיה של אמון בין המוסכים לבין הלקוחות הנובע הן מחוסר ידע של הלקוחות והן ממחירים לא ברורים שלעתים נגבים ע"י אנשי המקצוע מתוך ידיעה שחוסר הבקיאות של הלקוח ימנע ממנו מלהתמקח.

מה עושים? משקפים. ניהול מוסך באופן הוגן יכלול מחירון מסודר הנמצא במקום נגיש לכל ומפרט במידת האפשר את השירותים הניתנים. כמובן שתוך כדי עבודה עלולות לצוץ בעיות שקשה לתמחר מבעוד מועד ולכן, גם כאן נהל המוסך חייב לנקוט במדיניות שקופה ככל הניתן. בין אם זה באמצעות שיחה אל הלקוח בטרם ביצוע העבודה, בין אם זה ציון בכתב על כך שייתכן שינוי בעלויות באם ימצאו ליקויים נוספים ובין אם זה קביעת המחיר רק לאחר בדיקה והתחייבות של שני הצדדים ועוד. שקיפות שכזאת מרגיעה את הלקוח ונותנת לו את ההרגשה שהוא עובד פה מול מוסך רציני, אמין ומקצוען, עליו הוא גם ימליץ הלאה.
מעוניינים לשמוע עוד? אני מזמינה אתכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

מדריכים ומאמרים נוספים אצלי באתר

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button