טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
מגמת ניהול עסקי

מגמת ניהול עסקי

אדם שמחליט להירשם למגמת ניהול עסקי מכוון גבוה, מכוון למקום בו קיימת ראייה הוליסטית של כלל המערכת הארגונית והניהולית, תוך התמקדות באחת משתי התמחויות: משאבי אנוש או כלכלה וחשבונאות. התמחויות אלה יכוונו אותו בתום לימודיו לתפקידים נחשקים ביותר בחברות וארגונים קטנים כגדולים.
לימודי ניהול עסקי משלבים בין היתר מקצועות כגון: תורת המימון, חשבונאות, ניהול משאבי אנוש, מיקרו כלכלה ומקרו כלכלה, יחסי עבודה, שוק ההון, שירות לקוחות, אינטרנט, הקניית מיומנויות ניהול ועוד.

למי מיועדת מגמת ניהול עסקי

ישנם מספר קהלי יעד שעשויים ליהנות מיתרונות הלימוד במגמת ניהול עסקי:
תלמידי תיכון המעוניינים לקבל הצצה לחיים הארגוניים האמיתיים, להבין כיצד עובד השוק וכיצד ניהול נכון יכול למנף עסק בזמן שניהול כושל יכול להפיל אותו או לגרום לו לדרוך במקום.
עובדים בארגונים המעוניינים להתקדם לדרג ניהולי ולהבין בתהליכים הקשורים לכך. אצל חלקם הלימודים אף ממומנים ע"י הארגונים בהם הם עובדים.
מנהלים המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם, להתעדכן ואף לרכוש ידע פורמלי בנושא, במידה וטרם עשו זאת

יתרונות הלימוד במגמת ניהול עסקי

בעולם בו עסקים הופכים מורכבים יותר ויותר, פונים למגוון רחב יותר של אוכלוסייה ושירותים, מנהלים חייבים להדביק את הקצב ואת הידע שלהם במכלול נושאים על מנת לשפר הן את יכולת הניהול והן את יכולת פילוח השוק והפנייה לקהל היעד הרלוונטי.
כמו כן, לימודים במגמת ניהול עסקי מקנים כלים יעילים לניצול משאבים נתונים בארגון, כלומר: כיצד להקצות כוח אדם ומשאבים כלכליים באופן שהכי יעיל ונכון בעבור הארגון. כל ארגון כמובן בתחום עיסוקו.
כמו כן, ניהול עסק נכון משלב ידע והבנה בניווט נכון של משאבי השיווק בחברה, כלומר, הבנה של המהלכים הדרושים על מנת למנף את הארגון קדימה ולהגיע אל קהל היעד הנכון בכמה שפחות זמן ובהקצאה נכונה של משאבים כלכליים.
כלומר, לימודי ניהול עסקי מקנים את הכלים להיות בו זמנית גם מנהל, גם איש תפעול, גם מנהל משאבי אנוש, גם איש כספים וגם איש שיווק באדם אחד. נשמע מורכב אך אלו הם המאפיינים של העסקים במאה ה- 21 – מורכבים יותר ומעניקים למנהלים יותר ידע וסמכויות מאשר בעבר.

  • ניהול כלכלי: מעבר ליכולת להקצות משאבים, מנהל חייב להבין במונחים פיננסיים על מנת לבחון את דוחות החברה ולהבין את כל הנגזרות שלו, הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך.
  • ניהול משאבי אנוש: בחירת עובדים נכונה, הקצאת תפקידים יעילה ונכונה ומיפוי התפקידים בהתאם לצרכי הארגון ומטרותיו. הדרכת העובדים באופן שיקדם את הארגון למטרותיו, התייעלות מעת לעת ועוד.
  • ניהול השיווק: הכרת ערוצי השיווק השונים והבנה היכן יש להקצות יותר משאבים, הבנה בשיווק הדיגיטלי, הגדרת קהל היעד והכוונה של כלל המשאבים בנושא השיווק במטרה להביא את קהל היעד שהוגדר, ייעול ערוצי השיווק בהתאם לתוצאות ועוד.
  • ניהול התפעול: הבנה של תהליכים לוגיסטיים בארגון, במיוחד אם מתנהל בו מלאי. הבנה בהקמת מערך התפעול וניהול המחסנים בחברה, ייעול תהליכים לוגיסטיים בחברה ועוד.
  • ניהול כללי: פיתוח היכולת לנצח על כל התזמורת גם יחד, תמרון בין התחומים השונים בארגון ולקיחת החלטות בהתאם לתוצאות בשטח, ניהול נכון של הזמן, הן של המנהל כמנהל והן של שאר המחלקות בארגון ו/או של שאר העובדים באם מדובר בארגון קטן יחסית. כמו כן, הקניית כלים כיצד להאציל סמכויות על ראשי המחלקות השונים וכיצד לנהל אותם מצד אחד כשותפים לעסק ומצד שני ככפופים לו.

לסיכום

מגמת ניהול עסקי, הכוללת מספר תחומי לימוד אולי נראית מורכבת למדי, אך הינה הכרחית על מנת לנהל ארגון בצורה מיטבית ויעילה ולהפעיל את המנוע של בית העסק באופן שיביא לארגון את התועלת המרבית, התוצאות הטובות ביותר כארגון, הבקרה הנכונה וכמובן, את הלקוחות שלו שהם בשורה התחתונה, אלה אשר מפעילים אותו, מקרבים אותו אל מטרותיו ולמעשה מהווים אולי את מטרתו המרכזית.
חזרה אל דף הבית.

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button