טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
גיוס עובדים

גיוס עובדים

גיוס עובדים הוא אחד התהליכים הטבעיים והנכונים במחזור חייו של כל עסק. למעשה, כמעט תמיד, הליך גיוס עובדים לעסק הוא סממן חיובי ומבורך של צמיחה והתפתחות, המעיד על הצלחה וגדילה של עסקים וחברות. למרות כל אלה , בעלי עסקים רבים חווים את התהליך הזה כקשה ומייגע ומתקשים לשחרר את המושכות, להאציל סמכויות ולאפשר לעצמם רווחה, איזון וגדילה. מדוע כל כך קשה לבצע גיוס עובדים וכיצד ניתן להתמודד עם המהמורות ולעשות זאת נכונה? כל התשובות במאמר הבא.

אחד השלבים המרגשים והמשמחים בחייו של כל עסק הוא הזמן בו מתחילים תהליכי צמיחה והתפתחות. זו העת בה בעלי עסקים רבים רואים ברכה בעשייה, בהשקעה ובתהליכים ארגוניים שונים, פרי מחשבה ודיוק. במהלך עבודתי, במסגרת שירותי הייעוץ והליווי העסקי, זכיתי להיות שותפה ברגעים מיוחדים שכאלו, בהם חברות ועסקים מתחומים שונים גדלו והתרחבו וכתוצאה מכך נדרשו לסיוע, לעובדים נוספים וליכולת לספק מענה ללקוחות חדשים. שלא במפתיע, לצד ההצלחה, בעלי עסקים רבים עמם עבדתי, חווים את הליך גיוס העובדים כמאתגר לא מעט. לפתע הם מגלים כי קשה להם "לשחרר" את "הבייבי", העסק אותו הם יצרו בעמל רב ובדמותם. הם מתקשים לתת אמון באחרים או ביכולתם לבצע את התפקיד כראוי וחשים תסכול וחוסר אונים.במאמר הבא, בחרתי להציג בפניכם את האתגר הטבעי בגיוס עובדים, לצד דרכי התמודדות וצמיחה מתוך הקושי, מצטרפים?

"אם אין אני לי, מי לי"

אור אומרת לי בחיוך, אבל שתינו יודעות היטב כי הוא מלווה בתסכול. אור וענבל הן צוות שותפות נשי עוצמתי במשרד עו"ד בוטיקי במרכז ת"א. הן חברות טובות עוד מתקופת לימודיהן. את העסק הן הקימו ממש בעשר אצבעות, תוך כדי עבודה מאומצת ויסודית. בחצי השנה האחרונה, לשמחתן ולשמחתי, העסק גדל והתפתח, נוספו לקוחות ותיקים חדשים בהם יש לטפל ואור וענבל החלו בגיוס עובדים נוספים למשרד. "לא ציפיתי שזה יהיה כל כך קשוח" אומרת לי אור באנחה. כמעט כולם נראים נהדר "על הנייר", אבל בפועל, אני מתאכזבת שוב ושוב".
"מה קרה"? אני שואלת. אור מספרת לי על כמה תהליכי גיוס עובדים שהשתבשו, על הפער בין הציפיות לתוצאות ועל המסקנה העגומה, "אם אין אני לי, מי לי, היא אומרת. בשורה התחתונה, אף אחד לא יעשה עבור העסק כמוני."

חיפוש עובדים

כאשר העסק גדל ומתפתח, זה הזמן להזכיר לכם את עצמכם

בינינו, אני הכי מבינה את אור. בעצמתי חוויתי קשיים דומים והאתגר לא זר לי, נהפוך הוא. כאשר העסק סוף סוף גדל, מתפתח, מניב פירות והופך להיות רווחי, חשוב מאוד לזכור גם את עצמנו בתוך התהליך ולהבין שמתוך הגדילה וההתפתחות, נוכל גם מעט להרפות, לאפשר לעצמנו לסמוך על אחרים ולהעניק לנו את המתנה הטובה ביותר, איזון ורווחה. הרי כולנו מבינים שלא נוכל לעשות הכל בעצמנו, זה בלתי אפשרי ויותר מכך, הלחץ, המתח והקושי גובים מאיתנו ומהעסק מחיר יקר! ואתם כבר יודעים, כאשר אנחנו מאושרים, נינוחים, בזרימה ובאיזון, כך גם העסק, כדמותנו.
נכון, לא פשוט למצוא עובדים איכותיים לעסק, כאלו שיהיו מסורים לו כמעט כמוכם. גיוס עובדים הוא בהחלט הליך מאתגר. אך בעיני, הסוד טמון בבחירה לראות את ההליך הזה כהליך חיובי, כעליית מדרגה בעסק והבנה שעם ההצלחה מגיע גם הצורך המבורך להיעזר באנשי מקצוע נוספים ולאפשר לעצמכם איזון ושקט נפשי.

ההון האנושי בעסק הוא אחד הנכסים החשובים שישנם

זכרו, כי ממש כמוכם, ההון האנושי הינו אחד הנכסים החשובים ביותר בדמותו של כל עסק, אם לא החשוב ביותר. בסופו של יום, אלו האנשים והאינטראקציות האישיות המתווים את דרכה של חברה. חשבו על עצמכם כלקוחות, אילו חברות זכורות לכם בחיוב? מה הותיר בכם רושם? רובנו נוטים לזכור את אנשי השירות שסייעו לנו, את המנהל שנתן לנו יחס אישי ועוד ועוד. העסק שלכם אינו יוצא דופן, גם כאן, המפתח להצלחה הוא בגיוס עובדים אשר עונים במדויק לצרכי העסק. לכן אני ממליצה להקדיש לכך את מלוא תשומת הלב, לדייק את התהליך ולמנוע אכזבות בהמשך.

כיצד נהפוך את גיוס העובדים להליך מוצלח ופרודוקטיבי?

גיוס עובדים הוא אומנם משימה מורכבת, אך באמצעות ליווי וניהול נכון של התהליך, נוכל להפכו לכלי לצמיחה והתפתחות. ראשית, כל גיוס עובדים מתחיל בהבנה והשלמה עם העובדה כי הגיעה העת להאציל סמכויות, לבזר משימות ולהשאיר בידכם זמן לכל אותן פעולות חיוניות והכרחיות.. שנית, עוד בטרם ניגשתם לגיוס עובדים, חשבו היטב היכן אתם צריכים אותם, אילו פונקציות חשוב שימלאו, מהן היכולות הנדרשות מהם, מהו השכר שתרצו להקצות לתפקיד וכד'. בשלב הבא, הגדירו את המשרה באופן מדויק ובהיר בהתאם לצרכים שלכם ופרטו מהן המטלות הנדרשות תחת הגדרות המשרה. בנוסף, מומלץ מאוד לבנות פרופיל של המועמד, אילו כישורים יידרשו ממנו, אילו תכונות חשובות לכם ומי האנשים שתרצו שיבצעו את התפקיד.

טל שלמון – צעידי – כל הכלים לגיוס עובדים מדויק

נעים להכיר, שמי טל שלמון – צעידי, יועצת עסקית, מאמנת אישית ו-NLP MASTER.
אני גאה לקחת חלק בתהליכי צמיחה והתפתחות של עסקים קטנים עד גדולים, לייעץ וללוות בעלי עסקים בדרכם למימוש והגשמה עצמית ועסקית.
אני מזמינה אתכם ליצור עמי קשר לליווי אישי, הכוונה ומתן כלים פרקטיים לגיוס עובדים איכותיים לעסק. יד ביד נוכל להוביל את העסק למקום המדויק עבורו ועבורכם.
בקרו בדף הבית שלי

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button