טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
מודל עסקי לאפליקציה

מודל עסקי לאפליקציה

יש לכם רעיון לפיתוח אפליקציה בראש? חושבים שיש לכם את הדבר הבא בידיים? הכירו קודם את המונח "מודל עסקי לאפליקציה". מודל עסקי לאפליקציה נועד על מנת להבין כיצד הרעיון הזה שמסתובב לכם בראש ייצר הכנסה, או במילים אחרות, יניב לכם כסף.

בדומה לכל פיתוח של מוצר או רעיון שמאחוריהם מבוסס עסק, גם אפליקציה היא רעיון שעליו בונים מערך עסקי שלם, גם אם הוא נותר בגדר נישה ולא הופך למותג על או חברת פיתוח גדולה. אפליקציה היא מוצר לכל דבר ועניין ולכן כמוצר כדאי שהיא תהיה רווחית באופן מסוים ולו רק על מנת להצדיק את פיתוחה ואת הזמן והאנרגיה המושקעים בה.

על מה מבוסס מודל עסקי לאפליקציה?

כפי שנכתב כאן קודם, אפליקציה הינה מוצר לכל דבר, אך יחד עם זאת היא מוצר עם ערך מוסף מאוד מסוים. היא אינה מוצר צריכה טיפוסי, אלא מוצר שטומן בחובו שירות מסוים שמקל על המשתמש בה, גם אם ההקלה היא רק אסקפיזם רגעי. הערך המוסף הזה הוא הבסיס לבניית המודל העסקי.

עליו מתווספים נתונים נוספים כגון: קהל היעד – ככל שהאפליקציה יותר נישתית ויותר מדויקת, היא פונה לקהל יותר מסוים. כמו למשל – אפליקציית הזמנת מוניות פונה לקהל רחב יותר הנוהג להזמין נסיעה במוניות ואילו אפליקציית בנק מסוים פונה אך ורק ללקוחות הבנק, אבל קיימים בה יתרונות נוחות שאין באתר האינטרנט או בבנקים אחרים למשל.

יש להחליט כיצד ייגבה התשלום עבור השימוש באפליקציה, אם בכלל. האם האפליקציה תשולב בשירות נרחב יותר ותהיה חלק ממנה ואז התשלום ייגבה עבור כל חבילת השירות ולא על האפליקציה עצמה – כלומר ההכנסה תגיע מבית העסק איתו משתפים פעולה.

במידה ומחליטים שלא לגבות תשלום על השימוש באפליקציה ולא משתפים פעולה עם צד שלישי, המודל העסקי יתבסס על פרסום, דמי מנוי תקופתיים או על שדרוג תכונות בתוך האפליקציה למשתמשים מסוימים.

כיצד לבחור מודל עסקי לאפליקציה?

כאשר בוחרים מודל עסקי לאפליקציה חשוב להבין שאין דבר כזה נכון או לא נכון. יש לבחון טוב את כל הנתונים, לערוך מחקר שוק ומחקר מתחרים רחב היקף על מנת לבדוק אילו יתרונות יש לאפליקציה מול המתחרים והאם מודל עסקי שונה מהמתחרים יהווה ייתרון עליהם. יחד עם זאת חייבים להתייחס גם למשאבים הנדרשים להטמעת האפליקציה בחנויות האפליקציה השונות והחדרתה לשוק. ייתכן בשלב ראשון שהרווח יהיה נמוך ורק בשלב מאוחר יותר ניתן יהיה לצבור רווחים משמעותיים יותר.

על מנת לבצע את הבחירה הנכונה ביותר לבניית מודל עסקי לאפליקציה לא די רק בהתחשבות בנתונים שציינו לעיל. חובה להתייעץ עם איש מקצוע לפני בניית המודל ולהחליט על מודל עסקי המותאם באופן ספציפי לאפליקציה המדוברת. ייתכן מצב שבו מפתחים של אפליקציה אחת ימשיכו לפתח אפליקציות שונות בעלות תכונות שונות וקהל יעד שונה ולכן יש לבנות מודל עסקי לכל אפליקציה בנפרד משום שכל אחת מהן עשויה להיות שונה מיסודה. לכן, גם אם יש לכם רעיון לאפליקציה ונראה לכם שהוא הלהיט הבא, קודם כל תתייעצו לגבי מודל ההכנסה האפשרי בטרם אתם ניגשים לפתח אותה. ייתכן ואתם צודקים אך ייתכן ואתם טועים ולכן אל תיגשו לזה לבדכם.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button