טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
ייעוץ

חברות ייעוץ כלכלי

עד לפני כשני עשורים ייעוץ כלכלי נחשב לנחלתן של חברות גדולות כמו בנקים, חברות להשקעות וגופים פיננסיים גדולים שהעסיקו יועצים בעיקר לנושאים כמו השקעות בבורסה ויעוץ לחברות וארגונים. עם הזמן הפכו חברות ייעוץ כלכלי לנחלת הכלל ופנו לכלל המגזרים, הן העסקי והן הפרטי. גודלן של חברות הייעוץ הפכו שונות ומגוונות וכיום ניתן למצוא חברות ייעוץ כלכלי בכל התצורות ולאו דווקא חברות ענק כמו בעבר.

חברות ייעוץ כלכלי המתמחות בשוק הפרטי

בגדול, רוב החברות המספקות שירותי ייעוץ כלכלי פונות לכלל המגזרים גם יחד, אך יחד עם זאת, ישנן חברות שיותר מתמחות בשוק הפרטי וחלקן אף מבצעות זאת על רקע התנדבותי כמו עמותת "פעמונים" למשל. תכלית השירות שהן מספקות הוא לפרוש את הנתונים הפיננסיים של כל אדם המבקש להשתמש בשירותיהן, להבין מהן ההוצאות מול ההכנסות, מהן החולשות והחוזקות מבחינה כלכלית והיכן ניתן לשפר את המצב.

לכאורה נשמע כמו משהו פשוט אך לא כך הדבר, משום שרובינו מושפעים מדחפים הנובעים מהאישיות שלנו שבסופו של דבר משפיעים לנו גם על הכיס הפרטי גם מבלי שנשים לכך לב.

חברות ייעוץ כלכלי המתמחות בשוק הפרטי מנסות להבין מהן שורשי הבעיה מבלי לנסות לתקן אותה אבל כן לנסות לשנות מעט את התפיסה הכלכלית.

בפגישה שכזאת, יושב היועץ עם האדם ו/או המשפחה, בוחן את כלל הסעיפים הפיננסיים ביחידה הכלכלית הזאת ויחד מטכסים עצה היכן אפשר לצמצם, היכן אפשר לחסוך בעלויות, למחזר הלוואות, לרכוש במקומות מוזלים יותר, כיצד להגדיל את ההכנסה ועוד.

ייעוץ כלכלי למגזר העסקי

חברות ייעוץ כלכלי המתמחות בשוק העסקי

חברות ייעוץ כלכלי אשר רוב פעילותן מתרכזת במגזר העסקי עוסקות בקשת רחבה של עסקים, בכל השלבים ובכל התחומים.

  1. שלב ההקמה – בעלי עסקים רבים פונים לייעוץ כלכלי על מנת להיבנות נכון ולהתחיל את העסק בצורה יעילה ומותאמת לכמות המשאבים שקיימים ברשותם, ומאידך להיערך לכמות ההוצאות הצפויות עם פתיחתו של בית העסק. ברוב המקרים, סדר בתזרים המשאבים הקיימים ותחזית ההוצאות מקטינים את חוסר הוודאות ואת הסיכון הפיננסי הנלקח כאשר מקימים עסק בראשיתו. עוד בנושא פתיחת עסק
  2. עסק הנמצא בפרשת דרכים כלכלית – עסק אשר נקלע לחובות או קשיים כלכלים מכל סוג ואינו מצליח לתמרן בין ההכנסות הקיימות והצפויות מול ההוצאות הגדולות יותר חייב ייעוץ כלכלי מקצועי, מסודר ואובייקטיבי אשר יסייע גם לסדר את המספרים נכון וגם כיצד להיחלץ מהמשבר בדרכים יעילות שלא יעמיקו אותו בעתיד. ייעוץ שכזה מחייב ידע מעמיק וניסיון על מנת לספק את הכלים הנכונים לטווח הארוך.
  3. עסק המעוניין להתפתח – עסק אשר הגיע לריוויון מסוים בתחום עיסוקו ובעליו מעוניינים להתפתח חייב איש מקצוע שילווה אותו מבחינה פיננסית על מנת לכוון אותו נכון כיצד להתפתח, מה הכיוון הכי ריווחי עבורו וכיצד למקסם את השקעת המשאבים שיש ברשותו. ייעוץ כלכלי שכזה ניתן הן בנפרד והן במסגרת מתן שירותי פיתוח עסקי ומחייב יידע רב הן מבחינה פיננסית והן מבחינת פוטנציאל השוק. עוד בנושא פיתוח עסקי

מעת לעת בעלי עסקים רבים נעזרים בשירותיהן של חברות ייעוץ כלכלי על מנת להיות עם היד על הדופק ולא מסתפקים בשירותיו של רואה חשבון המבצע את חישובי העסק חודש בחודשו. ישנן חברות המעסיקות יועץ כלכלי לכל אורך הדרך ובעליהן אינם ממתינים לשעת משבר על מנת לשערך את יכולתם הפיננסית ואת ההכנסות, ההוצאות והנכסים שיש ברשותם כעסק. לרוב מדובר בחברות גדולות יותר, משום שיש להן את היכולת לתקצב שירות שוטף שכזה, אך יחד עם זאת לעתים ניתן יהיה לראות חברות היי טק או חברות המתמחות ביזמות עסקית הנחשבות קטנות אך בעלות סיכון גבוה שנאלצות להיצמד לשירותי ייעוץ כלכלי לכל אורך הדרך בשל הסיכון הרב שבעליהן נוטלים מעצם הניהול של חברה כזאת.

כך או כך, כל עסק צריך בשלב כזה או אחר להיעזר בשירותיהן של חברות ייעוץ כלכלי ולו ל מען ההתנהלות הפיננסית הבריאה לאורך הזמן.

מאמרים ומדריכים נוספים אצלי באתר

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button