טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
עיצוב גרפי

תמחור עיצוב גרפי

מעצבים גרפיים רבים מכירים את הסיטואציה בה הם נשאלים על העלויות מבלי לקבל את התמונה המלאה על סוג השירות. השיחה יכולה להתחיל ב- "כמה יעלה לי עיצוב לוגו?" ולהסתיים ברעיון משוגע שאותו מבקשים לבטא דרך הלוגו ועד שמגיעים לכדי החלטה סופית מבוצעות כעשר סקיצות שונות הדורשות זמן עבודה וחשיבה. אז מה עושים? איך ניתן לערוך תמחור עיצוב גרפי באופן ברור וחד משמעי? ריכזנו לכם מספר טיפים שימושיים לתמחור עיצוב גרפי שכולם יבינו ויתחברו אליו.

הבינו מה המטרה

לפני שניגשים לערוך תמחור עיצוב גרפי חשוב להבין מה מטרתו של העיצוב. האם מדובר בפריט פרסום דיגיטלי האם בפריט פרסום מודפס (פרינט), האם פריט מיתוג עסקי, האם לוגו וכו'. כל מטרה כרוכה בהיקף עבודה מעט שונה, בזמן עבודה שונה ותכלית שונה. הגדרת המטרה תסייע לבנות תמחור עיצוב גרפי הוגן.

החליטו על תמחור עיצוב גרפי בפורמט קבוע

בין אם מדובר על תבנית עבודה שעתית ובין אם על פי פרויקטים, מומלץ לדבוק בפורמט קבוע לכל סוגי העבודות על מנת שלא להידחק לפינות שקשה מאוד לצאת מהן. כמובן שיכולים להיות יוצאים מן הכלל ולכן, עבורם השתדלו להעניק תמחור שונה. כלומר, כל תיקון מעבר למספר מסוים של תיקונים יחויב בתשלום שעתי לדוגמא וכו'. חשוב לדבוק בפורמט הזה ולא להתפזר יותר מדי משום שכל שינוי עלול להכניס אתכם לסחרחרה שלא תדעו לתמחר בסופו של תהליך וייתכן ותצאו מופסדים.

קבעו תעריף שעתי

לא תמיד ניתן להעריך את היקף העבודה על בסיס פרויקט מראש. לעיתים קיימים מצבים שיש מקום להעריך מחדש את העלויות על סמך שעות העבודה בפועל ולא על סמך הערכה מראש. לרוב מדובר על פרויקטים מיוחדים ולא שגרתיים אך גם בעבודת פרילנס אם עובדים עם מקמות קבועים. 

 בנו חבילות תמחור עיצוב גרפי

לצד תמחור עיצוב גרפי המבוסס על פרויקטים ו/או שעות עבודה, קבעו לכם חבילות או בנק שעות אותם תוכלו לשווק ולקבל עליהן מחיר קבוע. כל חבילה תהיה שונה מעט במהותה, תכיל שירותים מסוימים בהתאם לתמחור ובנק שעות בנוסף המותאם מראש. כמובן שיש לציין באותיות הקטנות כי כל חריגה מהחבילה תגרור תשלום נוסף אותו תקבעו מראש על פי פורמט מסוים (לפי עבודה או לפי שעה).

אפיון מקדים

לעולם אל תתחילו תמחור לפני שביצעתם אפיון מקדים. האפיון יכול להיות כלול במחיר או מתומחר בנפרד אך הוא חלק הכרחי מכל פרויקט. תהליך האפיון מאפשר לכם כאנשי מקצוע להכיר את העסק או האדם ששכר אתכם למתן השירות מבחינה עסקית, מבחינת מסרים שהוא מנסה להעביר, מוצרים, שפה גרפית או זיהוי גרפי אם כבר יש, קהל יעד – לא פחות חשוב, מה הוא מייצג מבחינת רעיון ותפיסה, איזה מסר, מתוך כלל המסרים המזוהים איתו, הוא מתכוון להעביר באמצעות הפרויקט, מה תהיה תפוצתו, כיצד וכו'. ללא אפיון מוקדם אתם גם תעבדו "על עיוור", גם תבזבזו המון זמן יקר וגם, ככל הנראה תתמחרו את עבודתכם נמוך מדי משום בזבוז הזמן על מציאת קונספט וחוסר אפיון מוקדם.

זכרו כי תמחור עיצוב גרפי בטרם סגרתם את העסקה הינו חובה הן עבורכם, הן עבור הצגת המקצועיות שלכם מול הגוף עמו הנכם מתכוונים לעבוד וגם ללקוח שלכם שצריך להיערך לכך כלכלית מראש.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button