טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
פתיחת עסק, התחלת המרוץ

פתיחת עסק

מזל טוב! חלמתם על פתיחת עסק, האמנתם, התרגשתם, עבדתם קשה והנה עוד רגע קט והוא כאן. העסק שלכם הוא אתם, הזהות, האמונות והתפיסות שלכם ואתם רוצים בכל מאודכם שהוא יצליח וישגשג, ממש כמותכם. פתיחת עסק היא ללא ספק צומת דרכים מרגשת ומלהיבה בחיינו, כיצד עושים זאת באופן הנכון? הכל טמון בשתילת הזרעים הנכונים.

נתחיל בווידוי, אני לא אדם של סטטיסטיקות. אל תטעו, במהלך העבודה שלי עם בעלי עסקים שלובים נתונים מספריים, מדדים, הערכות כספיות ועוד ועדיין, סטטיסטיקות אני פחות מחבבת. מדוע? מכיוון שבהסתכלות קרה על סטטיסטיקות, פעמים רבות הולכים לאיבוד סיפורים אמתיים, סיפורי הצלחה מרהיבים של אנשים שהאמינו והגשימו, על אף הקשיים. ומדוע בחרתי להתחיל כך? כיוון שאם נבחר להתבונן על הסטטיסטיקות של פתיחות עסק בארץ, נקבל תמונה עגומה משהו. יותר מ-10% לא צולחים את השנה הראשונה והמספרים רק עולים בשנה השנייה וכן הלאה. ומי כמוני יודע, שלא פשוט לפתוח עסק ואכן ישנם קשיים, אבל, כאשר עובדים באופן עקבי ומסודר, לא מדלגים על שלבים חיוניים בדרך לפתיחת העסק ולא פחות חשוב, מאמצים גישה חיובית ופרודוקטיבית, המסלול בהיר וברור. במאמר הבא בחרתי לשתף אתכם בכמה אבני דרך חשובות בפתיחת העסק.

עסק מהבית

טל, מהיכן מתחילים?

עילית ואני מכירות כבר לא מעט שנים. לאחרונה, היא החליטה שהיא משנה כיוון, עוזבת את עבודתה כמוכרת בגדים באחת הרשתות הגדולות בארץ והופכת את אהבת נפשה, מה שהיה עבורה תמיד בגדר "תחביב", לעסק אמתי. עילית אוהבת לבשל, היא קוסמת של מאפים ותבשילים מכל העדות ובכל הסגנונות. במטבח היא פורחת ומתמלאת חדוות יצירה שאין שניה לה ומדביקה את כל מי שמסביב בהנאה ובהערכה שהיא רוכשת לאוכל. אין ספק שהיא נועדה לכך.  "אבל", היא שואלת אותי בהיסוס, "מאיפה מתחילים? איך אדע שהצעד הזה נכון כלכלית? כיצד אדע האם העסק בדרך הנכונה"?

מתחילים מהבסיס – בדיקת כדאיות כלכלית

במסגרת ייעוץ העסקי שאני מספקת, בדיקת הכדאיות הכלכלית היא השלב הראשוני והמהותי להיתכנות העסק. במהלך הבדיקה החשובה הזו, אנחנו בוחנים מספר מדדים חשובים: התקציב הנדרש להקמת העסק ותפעולו, עלות המוצר או השירות וכמובן, היכולת שלנו למכור אותו ברווח. במקרה של עילית, שאלנו את עצמנו, האם יש לעילית את התקציב הנדרש להקמת עסק הבישול, מהן העלויות התפעוליות מסביב כדוגמת עלות ניהול המטבח, עלויות חשמל, גז וכד' וכמובן עלויות חומרי הגלם בהם היא משתמשת להכין מטעמים. לאחר שרכזנו את הנתונים, ניגש לשאלת המיליון דולר, בכמה תוכל למכור את המנות כך שהעסק יוכל להיות רווחי וכדאי? 

בניית תוכנית עסקית

תוכנית עסקית ראשונית לעסק המתחיל

לרובנו ברור כי פתיחת עסק מלווה בהשקעה של משאבי זמן וכסף ולרוב, בתחילת דרכנו, לא נרוויח במידה שווה להשקעה. לכן כאשר לקוחות פונים אליי לייעוץ בפתיחת עסק, אנחנו בונים יחד תוכנית עסקית ראשונית, אשר לוקחת בחשבון את תקופת ההקמה של העסק וכן את תקופת ההרצה הכוללת עלויות ראשוניות, עלויות של ספקים, עלויות שיווק ועוד. הנתונים הללו יחדיו מספקים לנו אומדן על מידת הכדאיות והרווחיות של העסק בטווח המידי והממושך. כיוון שאני מאמינה שממש כמונו, עסקים צומחים ומתפתחים, כדאי להמשיך ולבחון את התוכנית הזו בנקודות זמן שונות לאורך מחזור חיי העסק. אם נחזור רגע לעילית, שולי הרווח בתחילת הדרך היו אומנם נמוכים מכיוון והיא נדרשה להשקיע ברכישת ציוד חדש לבישול, בפרסום ובשיווק וכד', אך בהמשך ההוצאות עתידות להתייצב, עילית תוכל להעלות את התמחור בהתאמה ופוטנציאל הרווח שומר על מגמה חיובית.

בחינת אמצעי מימון ופתרונות פיננסיים

לעיתים כל מה שאנחנו זקוקים לו הוא "פוש" קטן שייתן לנו תנופה במעלה ההר. בדומה, עסקים קטנים הנמצאים בשלבים הראשוניים של פתיחת עסק, חסרים את הפתרונות הפיננסיים או המימון הדרושים להם, בכדי לממש את החזון העסקי ולהניע את העשייה. מניסיוני, פעמים רבות, זוהי בדיוק "החוליה החסרה" בשרשרת המונעת מבעלי העסקים להתקדם ולהצליח. לכן במסגרת סל השירותים שלי, אני מספקת ייעוץ פיננסי ממוקד בהתאמה אישית לצרכי העסק המתחיל, הכולל אפשרויות מימון שונות, כך שתוכלו לבצע בחירות כלכליות מדויקות, אשר יסייעו לכם בפתיחת העסק ובמינופו בהמשך הדרך.

פתיחת חשבון עסקי

אחת ההמלצות הגורפות שלי לבעלי העסקים עמם אני עובדת, היא פתיחת חשבון עסקי. המשמעות ברורה, הפרדה בין החשבון העסקי והפרטי מאפשרת לכם לעקוב אחר השלבים הראשונים בהתקדמות העסק, לנהל הוצאות מול הכנסות בצורה ברורה ולמקד את ההתנהלות העסקית והפיננסית יחדיו. כיום ניתן לקבל תנאים טובים לפתיחת חשבון עסקי הכוללים מסגרת אשראי , הטבות ייעודיות לעסק ועוד.

מתחילים ברגל ימין – ליווי אישי לפתיחת עסק

נעים להכיר,  שמי טל שלמון – צעידי, יועצת עסקית, מאמנת אישית ו NLP MASTER. 

אני גאה לקחת חלק בתהליכי צמיחה והתפתחות של עסקים קטנים עד גדולים, לייעץ וללוות בעלי עסקים בצעדיהם הראשונים בפתיחת העסק ובדרכם למימוש והגשמה עצמית ועסקית. 

אני מזמינה אתכם ליצור עמי קשר לליווי אישי, הכוונה ומתן כלים פרקטיים לניהול העסק.

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button