טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
פיתוח עסקי

פיתוח עסקי בירושלים

ירושלים, עיר הבירה של מדינת ישראל, מקום מושבה של הכנסת והעיר הקדושה לשלוש הדתות גם יחד, מורכבת בין השאר גם מעסקים רבים, עצמאים רבים ויזמים לרוב, אשר שמים את יהבם בהקמת חברות סטארט אפ מבטיחות. כיאה לעיר שיש בה הכל מהכל כולל בתי עסק חדשים כישנים, מן הראוי שיימצאו בה אנשי מקצוע שעיסוקם הוא פיתוח עסקי בירושלים. המאפיין שירותים אלה הוא הלוקאליות, כלומר, אם היזם או בעל העסק גר בירושלים או שקבע את מושבו של העסק שלו בירושלים, הרי ששירותי פיתוח עסקי בירושלים נוחים יותר מבחינה פיזית וגיאוגרפית מאשר נסיעה אל מחוץ לעיר. מה גם שנושא הזמינות יכול להיות מאוד לעזר במקרים מסוימים, לרבות בתחילת הדרך.

מהם שירותי פיתוח עסקי?

שירותי פיתוח עסקי ניתנים על מנת לכוון את בית העסק כיצד למנף את דרכו קדימה, כאשר ניתן לייחס לכך שני מצבים:

  • עסק בתחילת דרכו – אשר זקוק להכוונה כיצד לקדם את הרעיון מאחוריו הלכה למעשה, כיצד להגיע לקהל היעד ולהביא אותו אך לא פחות מכך כיצד לבצע מחקר שוק נכון ויעיל לא רק בהסתמך על המתחרים, אלא גם בהסתמך על מצבו הפיננסי של העסק בתחילת הדרך, מצב הכלכלה באופן כללי וכיצד מצב זה עלול להשפיע על מהלכים עסקיים כאלה ואחרים וכיצד לפרק את הרעיון מאחורי העסק לכמה מישורים רווחיים. כלומר, גם עבודת שיווק, גם עבודת חקר שוק מעמיקה וגם מעקב כספי צמוד כדי שלא "לקפוץ ראש".
  • עסק ותיק – אשר זקוק לזיהוי הזדמנויות צמיחה לרוחב ולגובה, כלומר, פיתוח מוצרים ו/או שירותים חדשים, הבאת לקוחות חדשים, יצירת שיתופי פעולה שעשויים להניב רווחים הדדיים תוך כניסה לנישות חדשות וכו'. בשונה מעבודת השיווק, פיתוח עסקי פונה בעיקר עם הפנים לעתיד ופחות עוסק בהווה ובמה שהעסק כבר עוסק בו זה מכבר.
    חברות רבות בוחרות לפנות דווקא לאנשי מקצוע חיצוניים העוסקים בתחום זה ולו על מנת לקבל פרספקטיבה רחבה יותר, אובייקטיבית יותר ומנוסה יותר.

שירותי פיתוח עסקי בירושלים

בירושלים קיימות מספר אפשרויות לקבלת שירותי פיתוח עסקי. אחת מהן היא באמצעות פנייה לעיריית ירושלים אשר נכון לשנת 2016 הפעילה סוללה של עזרים ליזמים אשר מעוניינים להקים עסק, בין אם יש להם כיוון קיים ובין אם לא. לעירייה שיתופי פעולה עם גופים רבים כגון מט"י, משרד התמ"ת וכו' תוך שילוב עסקים מקומיים קיימים אחרים למען הפיתוח האזורי. היתרון מאוד ברור – סיוע של העירייה וגופים מקצועיים נותן את המינוף ההתחלתי להקמת העסק והבנת השוק לפני שקופצים למים העמוקים. החיסרון בכך יכול לנבוע מכך שכל מיזם עומד בפני עצמו ולא תמיד ניתן לקבל שירות ייחודי ע"י הכוונה כללית. ישנן נישות מאוד מסוימות הדורשות מומחיות מאוד מסוימת שלא תמיד ניתן למצוא בגופים אלה. יחד עם זאת, יש צורך לבדוק אם אכן ההסדר הזה עדיין קיים במסגרת שירותי עיריית ירושלים.

אפשרות נוספת היא כמובן העסקת יועץ עסקי כמקור חוץ אשר מטרתה היא להשתמש בידע ובניסיון הרב שרכש עם הזמן ועם עבודתו בתחום, להתמקד אך ורק בחברה עצמה, במתחריה, בכיוונים שאליהם היא מעוניינת להתפתח (ואולי אף טרם התוודעה להם) ובניית תוכנית עבודה מאוד ייחודית ומותאמת לעסק מסוים כזה או אחר. היתרון בכך הוא יתרון הפרטניות – יועץ שעובד עם חברה מסוימת בונה לה תכנית פיתוח עסקית שמתאימה אך ורק לה, בהתייחס למצב השוק, למוצרים החדשים או הכיוונים החדשים שיש לה צורך לפנות אליהם ובהתייחס למצב החברה באופן פרטני. מה גם שאם החברה או המיזם עוסק בנישה מאוד ספציפית, יועץ חיצוני שעוסק בפיתוח עסקי בירושלים יוכל להתאים לה מעטפת שירותים ייחודית, בהתייחס לנישה, למוצרים ו/או השירותים, ללקוחות הפוטנציאליים שלה וכמובן ליתרון הלוקאליות לקהל המקומי שגר בירושלים וסביבתה. החיסרון יכול לנבוע מהעלויות כמובן, אך התועלת כאן שווה את ההשקעה.

מעבר אל דף הבית

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button