טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
חוזה עסקי

הסכם פיתוח עסקי

פיתוח עסקי הינו תחום שעשוי להשתלב בארגונים כמשרה בפני עצמה, אשר כל תכליתה היא לאתר הזדמנויות עסקיות חדשות לארגון על מנת להצמיח אותו ולמנף אותו לכדי הצלחות ומטרות חדשות, מעבר לקיימות אותן הוא משיג או פועל להשיג.
יחד עם זאת, חברות רבות נוהגות להעסיק מיקור חוץ בתחום זה, במקום להעסיק אדם באופן קבוע בארגון. להסדר שכזה קיימים יתרונות רבים כגון:

 1. הקצבת פרקי זמן – ישנן חברות השוכרות יועץ פיתוח עסקי חיצוני באופן צמוד וקבוע תמורת עלות חודשית כלשהי, אך ישנן חברות המעדיפות תקשורת ארעית, כלומר, באופן המקושר לפרויקט מסוים כזה או אחר. התקשרות שכזאת עשויה להתקיים כאשר מתעורר הצורך לגדול ולהביא קהל יעד נוסף, או לחילופין, להצמיח עסק המדשדש זמן מה לפני שחלילה יעלם מהנוף העסקי. תקשורת עם יועץ חיצוני במיקור חוץ מאפשרת הקצבת פרקי זמן מוגבלים כתקופת ההתקשרות ללא רציפות כלשהי.
 2. אובייקטיביות – יועץ פיתוח עסקי חיצוני רואה את התמונה ממקום אובייקטיבי ולא ממקום רגשי שעלול לקבע תפיסות ומחשבות ולמנוע צמיחה של העסק. דוגמא טובה לכך היא עסק משפחתי שהחל כקטן סביב רעיון של אחד מבני הדור הקודם ומאוד קשה לצאת מהשבלונה הזאת מתוך מקום רגשי, אך אין ברירה וחייבים להחזיק והצמיח את העסק בצורה כלשהי.
 3. ראייה רחבה – לעתים קרובות יועץ פיתוח עסקי חיצוני קורא את התמונה הרחבה בצורה יותר נכונה מאשר אדם המועסק מתוך החברה. בין אם זה מתוך היכרות אדוקה יותר עם השוק, עם המתחרים ועם הלקוחות, בין אם מתוך הבנה לאן המשק מתקדם והיכן מומלץ להתמקד למרות הרצון להתמקד בנישה אחרת וכו'. ראיה רחבה מסייעת לשקול את כל הצעדים באופן נכון ויעיל בדרך אל הצמיחה המיוחלת על כמה שפחות כישלונות בדרך.
 4. חשיבה יצירתית – כל יועץ עסקי חייב שתהיה לו חשיבה יצירתית, בין אם הינו עבוד חברה ובין אם הינו יועץ חיצוני. כאשר מדובר ביועץ חיצוני ההיכרות הפחות קרובה עם בית העסק עשויה להיות יתרון לתכונה זו, משום שהיותו גורם חיצוני ללא קשר ישיר לחברה עמה הוא מתקשר מסייעת לו לפתוח כיווני חשיבה חדשניים ולא להיכנע למוכר והבטוח בגלל חשש כזה או אחר. כמובן שהחשיבה היצירתית חייבת להיות מגובה בראייה רחבה של המציאות ולא תלושה לחלוטין, אך היכולת להעז ולבדוק כיוונים שלא בהכרח היו עולים בראש חשובה מאוד במיוחד אם מדובר ביועץ חיצוני.
הסכם פיתוח עסקי

מה חשוב לכלול בתוך הסכם פיתוח עסקי

בגדול, כל הסכם פיתוח עסקי ינוסח בהתאם לשני הצדדים ולמטרות שלשמן הוא אמור להיחתם ואינו נחשב להסכם מיוחד אשר לו נוסח ייחודי המאפיין רק אותו או הסכמים מסוגים כאלה בעלי אופי עסקי, אבל יחד עם זאת, קיימים כללים בסיסיים אותם יש לזכור בבואכם לחתום על הסכם שכזה.

 1. הגדרות – מי הם הצדדים, הגדרת מטרות ההתקשרות, משך ההתקשרות וכו'. כלומר, המעטפת.
 2. פירוט השירותים שיינתנו במסגרת ההסכם.
 3. עלויות – כולל אותיות קטנות במידת הצורך, תנאי תשלום, אופן ביצוע התשלום וכו'.
 4. מדיניות ביטולים והחזרים ובכלל קביעת כללי סיום ההתקשרות במידה והיא מתרחשת לפני פקיעת מועד ההסכם בפועל.
 5. סייגים הקשורים להסכם – כלומר, לדוגמה – אי התקשרות חברת הייעוץ עם מתחרים במשך תקופת ההסכם, שמירה על סודיות מלאה על כל פרט הקשור לחברה המקבלת את הייעוץ, שמירה על נאמנות, אומדן תוצאות וכו'.
 6. מומלץ כי ההסכם יהיה מוגבל בזמן ולו אף בתחילת תקופתו על מנת לאמוד את יחסי שני הצדדים ואת סנכרון העבודה ביניהם לפני שממשיכים הלאה, אם בכלל. שמירה על אפשרות להתחרט בתום תקופת ההסכם הראשונית חשובה לשני הצדדים לכל מקרה שהמציאות תתנגש עם הציפיות.
 7. תאריך מדויק, וחתימת שני הצדדים הן בתחתית ההסכם והן בראשי תיבות לאורך סעיפיו כבכל הסכם בעל תוקף משפטי כזה או אחר.

מעוניינים לשמוע עוד? אני מזמינה אתכם לפגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות!

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button