טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
ניהול תקציב עסקי

ניהול תקציב עסקי

הקמת עסק אינה עניין של מה בכך וכרוכה בהקצאת משאבים רבים הן בתחילת הדרך והן לכל אורך הדרך. לכן ניהול תקציב עסקי הינו הכרחי ובלעדיו יהיה קשה מאוד לנהל עסק ולקיים אותו באופן יעיל וחכם. ניהול תקציב עסקי בהכרח מחייב את מייסדי העסק להביט קדימה ולתכנן את כלל המהלכים באופן מסודר שבא לידי ביטוי באמצעות ארגון התקציב.

מטרותיו של ניהול תקציב עסקי

מעבר לעובדה כי ניהול תקציב עסקי מאפשר תכנון מסודר ונכון קדימה מבלי להתפזר, הוא גם מאפשר איתור בעיות ותקלות פיננסיות בעסק בזמן אמת, אומדן נכון ושקוף של הוצאות, הכנסות, חובות וכו', תכנון של מהלכי פיתוח והתייעלות בעסק על סמך הנתונים הללו תוך הבנה מלאה של מה ניתן לבצע ומה ייאלץ להמתין, בקרת הוצאות שוטפות בזמן אמת וצמצום היכן שצריך וקבלת החלטות הלאה בהסתמך על נתוני התקציב לתקופה הבאה.

תקציב

ניהול ההכנסות השוטפות

חלק ראשון של ניהול התקציב העסקי מבוסס על הכנסות בית העסק בין אם מלקוחותיו ובין אם ממקורות נוספים. רישום כל הכנסה קיימת בפועל וכל הכנסה צפויה מאפשר בקרה מדויקת של תזרים המזומנים וקו האשראי שיכול להינתן על בסיס נתונים אלה. כל הכנסה שמצוינת בדו"ח תהיה חייבת להיות מבוקרת באופן שבו ניתן יהיה לצפות אם תהיה נוכחת גם בתקופה הבאה ובאיזה אופן (חלקי, מלא וכו'). במילים אחרות, תכנון ההכנסה העתידית מתבסס בעיקרו על הכנסות קיימות, כלומר, לקוחות קבועים והכנסות קבועות. הכנסות ארעיות קשה מאוד לכלול משום שלא ניתן לצפות אותן מראש אלא רק להעריך אותן. כמו כן, הכנסות שלא ניתן לצפות אם ימשיכו גם לתקופה הבאה יש לשערך בכמחצית מערכן למען הסיכוי ולו הקטן ביותר שלא ימשיכו הלאה.
יחד עם זאת, מומלץ לשערך צפי צמיחה או נסיגה של העסק מבחינה פיננסית שבדרך כלל נע סביב 10% עד 15% לשנה, לכאן או לכאן. השערוך מתבסס על הפעילות הנוכחית של העסק.

ניהול הוצאות

מהצד השני של דו"ח ניהול התקציב נמצאות ההוצאות המשוערכות לתקופה הקרובה. הדו"ח מבוסס על הוצאות שוטפות קיימות וככל שהן מפורטות באופן מדויק יותר, כך ניתן לנהל אותן באופן יעיל ומסודר יותר ופחות לתת מקום להפתעות בלי צפויות. דו"ח ההוצאות נחלק לשניים: הוצאות קבועות – כמו: מים, חשמל, ארנונה, שכירות, אחזקת מבנה, שכר עובדים, ביטוחים למיניהם, אחזקת רכבים וכו' והוצאות משתנות שלא ניתן לכמת באופן מדויק אך ניתן לשערך מהו חלקם היחסי מכלל ההוצאות בהתאם למה שהיה נהוג עד כה. קראו עוד בנושא ניהול הוצאות בעסק

התחייבויות

החלק של ההתחייבויות אולי שייך באופן מהותי להוצאות הקבועות אך למעשה מהווה חלק בפני עצמו, המרכז בתוכו את כלל ההלוואות שניטלו ע"י העסק ולמענו: משכנתאות, הלוואות רכב, מימון העסק, משקיעים וכו'.
כמו כן, התחייבויות כוללות גם תשלומי מיסים למיניהם (מס הכנסה, ביטוח לאומי ועוד) וחייבים לקבל סעיף נפרד בניהול התקציב של העסק משום שגם אם בדוחות השנתיים אין להם ביטוי משמעותי, הרי שעל מנת לתכנן תקציבית את עתיד העסק חייבים לתת לכך התייחסות יתרה.

ניהול תקציב עסקי – שורה תחתונה

בסופו של דיווח ובסופה של פריסת דוח ניהול תקציב עסקי, צריך להישאר רווח כלשהו או לפחות מרחב תמרון כלשהו לשנה הבאה. מרחב תמרון זה יכול לכלול קיצוץ בהוצאות וייעול תהליכים פיננסיים ו/או הגדלת ערוצי ההכנסה על מנת לעמוד בכל ההוצאות ולהציג רווחיות לכל אורך הדרך. לא תמיד זה מצליח ולכן יש להיערך לכך מראש ולתכנן את המהלכים הבאים לאור הנתונים.

מאמרים נוספים בנושאי ניהול תקציב בעסק

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button