טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
יועץ פרסום

יועץ פרסום

תפקידו של יועץ פרסום לבתי עסק נשען בעיקר על ניסיון וידע רב שנועדו על מנת להביא עסקים לתודעת הציבור ולהפיק עבורם מכירות ע"י קידומם באמצעי הפרסום. יועץ פרסום יכול להתברג בשלל סוגי עסקים, גדולים כקטנים ובלבד שידע לנתב את אפיקי הפרסום ליעד הנכון ובהתאם למטרות השיווק והמכירה של כל עסק. ליווי של יועץ פרסום הכרחי כמעט תמיד על מנת לכבוש את יעדי השיווק והמכירה בצורה הנכונה ולגדול עוד ועוד, במיוחד כאשר מדובר בעסק שאינו עוסק בתחום הפרסום והשיווק וכלל אינו בקיא בכללי המשחק.

מתי מומלץ לשכור יועץ פרסום?

התשובה היא כאמור שתמיד מומלץ לערב יועץ פרסום בין אם מתוך החברה ובין אם במיקור חוץ כלשהו. מאידך, קיימים מצבים בהם הכרחי לערב יועץ פרסום משום ההימצאות במעין פרשת דרכים המאלצת את בעלי העסק לבחור בדרך שתהיה הכי יעילה ורווחית עבורו אך לא תמיד בקיא בכלים כיצד לעשות זאת. במקרים כמו למשל תחילת דרכו של בית עסק, יש צורך לשכור יועץ פרסום על מנת לזהות את יתרונות העסק המוקם, את נקודות החוזקה מול המתחרים, את המתחרים ומה הם עושים על מנת להישאר על המפה, את קהל היעד והצורך שניתן למלא עבורו באמצעות המוצר, השירות או המוצרים והשירותים, את המחיר שמומלץ לנקוב וכמובן את ערוצי הפרסום שיש לנתב אליהם תקציב על מנת לחדור לשוק ולתודעה של קהל היעד. 

צומת דרכים נוסף הוא משבר או הצורך לבנות מיתוג עסקי מחדש על מנת לחזור חזרה לשוק ולתודעה הציבורית אבל בקונספט מעט שונה ממה שהיה מזוהה עד לאותה הנקודה. על מנת לעשות כן, לא תמיד צריך לבחור מוצר שונה או קהל יעד שונה. לעיתים, מיתוג מחדש נועד על מנת לשמר את הלקוחות הקיימים ולהביא גם חדשים המזוהים יותר עם המתחרים, אך לא בהכרח היו זרים למותג עד כה, אלא פשוט אדישים אליו.

ניתוב ערוצי הפרסום

יועץ פרסום מקצועי ידע לכוון בדיוק לאילו ערוצי פרסום מומלץ לפנות ואילו תקציבים מומלץ להקצות לכל אחד מערוצי הפרסום שיבחרו. בין אם מדובר בבית עסק שיותר נכון לו לפרסם במדיה המודפסת או בטלוויזיה או גם וגם ובין אם מדובר בעסק שיותר נכון לו לפרסם אך ורק ברשת האינטרנט. יועץ פרסום מקצועי תמיד יודע היכן למצוא את קהל היעד הרלוונטי לעסק ו/או למוצר ובאיזה ערוץ פרסום יותר כדאי להגיע אליו. יתרה מזאת, ייתכן מצב שבו יועץ פרסום ימליץ על חלוקה מסוימת שבה פרסום תדמיתי יהיה במדיה הארצית (עיתונות, רדיו וטלוויזיה) ורק שירותים או מוצרים מסוימים יפורסמו במדיה החברתית. 

בשורה התחתונה, על מנת לדעת כיצד לנתב את המשאבים לערוצי הפרסום השונים וכיצד למקסם את ההשקעה לכדי יצירת משפך שיווקי נכון ויעיל החל משלב יצירת המסר ולכל אורך הדרך עד ליצירת העסקה בפועל. גם אם נדמה כי מדובר בעניין יחסית פשוט ובמוצר שיהיה מאוד פופולרי כבר בשלב הראשון, אין להקל ראש בניסיון, הכרת השוק והמקצועיות אשר יועץ פרסום מקצועי מביא עמו ועל כן מחויב לתוצאות שלא מאחרות להגיע. ללא ייעוץ מקצועי קיים סיכון לבזבוז משאבים לשווא ללא תוצאות משביעות רצון.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button