טל שלמון צעידי | תוכנית עסקית - לוגו
אימון עסקי

אימון עסקי לנשים

בעידן שבו הפמיניזם הפך להיות מיינסטרים ועסק המנוהל בידי נשים לא רק שכבר אינו נחשב נדיר אלא שהוא קונספט לגיטימי ושגור למדי, נשים רבות עדיין חוששות לעשות את הצעד הקטן-גדול הזה למען עצמאותן הכלכלית ולפתח את עצמן מבחינה מקצועית. הסיבות לכך יכולות להיות רבות, כגון: החשש בשילוב הבית והמשפחה תוך כדי ניהול העסק (מבלי להיכנס לוויכוח חלוקת התפקידים המסורתי, פשוט אצל נשים הנטייה לחשוב על כך גבוהה יותר), החשש מרווחים נמוכים לעומת השוק עוד חששות רבים שמלווים רבים המבקשים לפתוח עסק או להתקדם בו ובכללם גם נשים.

אימון עסקי לנשים

מה מאפיין אימון עסקי לנשים?

ברמת העקרון, אין כל כך שוני בין אימון עסקי לגברים לבין אימון עסקי לנשים ברמה הבסיסית. יחד עם זאת, היות ונשים רבות עדיין חשות שהן לא מצליחות לחצות איזושהי תקרת זכוכית, אימון עסקי לנשים בא לתת מענה וכלים מעשיים כיצד לפרוץ את תקרת הזכוכית הזאת. לרוב, תקרת הזכוכית מורכבת מחשש שמא הן לא יצליחו לשלב בין שלל תחומי חייהם ואם הן אימהות החשש מופנה כלפי זמן האיכות עם הילדים. במילים אחרות, ניתן לתרץ זאת במיליון תירוצים אך השורה התחתונה היא לא פחד מכשלון אלא פחד מהצלחה. הצלחה כאדם, כאישה, כרעייה, כאמא ומה עם שאר שותפי התפקיד יאלצו להידחק הצידה בשל ההצלחה?

אימון עסקי לנשים מעניק את הכלים קודם כל לאמונה עצמית. להבנה שהכל אפשרי ולא משנה לאיזה מגדר משתייכים. להבין שההצלחה אמנם כרוכה בעבודה קשה ובדרך כלל גם בהקרבה לא מעטה, אך ישנן דרכים רבות על מנת למנן את ההקרבה, לדרג את הדרך להצלחה ולא לרוץ רחוק מדי מהר מדי, להתרגל לרעיון ולמצב שבו את באמת מגיעה למטרות שהצבת לעצמך כבעלת עסק גם אם לוקח לזה יותר זמן מהרגיל ולמצוא את עמק השווה בין הקריירה, הבית, הילדים, המשפחה המורחבת והחברים מבלי לקפח אף צד והכי חשוב – מבלי לקפח את עצמך.

אימון עסקי כלל מגזרי

עכשיו שקיבלת את הכלים להתמודד עם החששות ותקרות הזכוכית שהצבת לעצמך בגלל ציפיות הסביבה, החינוך שהורגלת אליו ושאר תכתיבי חברה לא רלוונטיים, זה הזמן לקבלת כלים מעשיים להתפתחות עסקית ברמה הכללית ללא קשר מגדרי כזה או אחר. הכוונה היא לקבלת כלים כגון:

  1. בדיקת סטטוס העסק לעומת השאיפות שלך ממנו – כלומר, סטטוס רצוי מול מצוי. אם הגעת למצב שבו עשית לדעתך את כל המאמצים הנדרשים אך עדיין העסק מדשדש ואינו מתקדם כפי שצפית או חשבת שתהיי בשלב הזה של ניהול העסק, זה בדיוק הזמן לערב אימון עסקי לנשים אל לא רק.
  2. בדיקת התנהלות כספית – גובה ההשקעה וההוצאות אל מול ההכנסות – ויש לי חדשות בשבילך. זה לא רק אצלך, אלא גם בעסקים המנוהלים בידי גברים או בניהול מעורב. לעתים קורה שהתחשיב הכלכלי לא היה נכון מלכתחילה, קרה איזה משבר תאך כדי תנועה, מוצר או שירות מסוים לא נמכר על פי התחזיות, התקבלו החלטות שהשפיעו באופן שלילי על העסק מבחינה פיננסית ועוד.
  3. בחינת מקורות מימון – בין אם ע"י השקעות ו/או הלוואות ובין אם ע"י ניהול מכירות, עדכון מחירים ועוד. הרעיון הוא לייצר הכנסה גבוהה יותר על מנת לכסות את ההוצאות ולהרוויח.
  4. בחינת כיוונים עסקיים חדשים או כאלה שנזנחו – בעלי ובעלות עסקים לעתים כל כך נעולים על כיוון מסוים שהם משוכנעים שהנה הם שוברים בו את השוק למרות שהם בפעול מדשדשים בו, שקשה להם להבחין בפוטנציאל החיובי הטמון בכיוונים שונים אחרים. בעוד שדווקא בכיוונים אלה עשויה להיות טמונה ההצלחה. אם אימון עסקי לנשים וגברים, ניתן לכוון לתחומים שבכלל לא עלו כרעיון ולו רק משום שהאימון ניתן ע"י גורם מקצועי, חיצוני שאינו מקושר רגשית לעסק ולבעליו / בעלתו ולו ראייה מרחבית רחבה יותר וזיהוי הזדמנויות פז.

אם העסק שלך נקלע למבוי סתום, אם את מעוניינת להתפתח מקצועית, השאירי פרטים.

מאמרים ומדריכים נוספים אצלי באתר

טל שלמון - צעידי
טל שלמון - צעידי

היי, שמי טל שלמון-צעידי יועצת עסקית ואני כאן כדי לענות על כל שאלה. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ויחד ניקח את העסק למקום של צמיחה..!

צרו קשר כעת
מעוניינים בשיחת ייעוץ ראשונית? השאירו פרטים!
מה חדש אצלי באתר?
עקבו אחרי ברשתות החברתיות

רוצים שנעזור לכם להקפיץ את העסק לרמה הבאה?
הירשמו עכשיו לשיחת ייעוץ אישית במתנה!

לפני שנתחיל, מה הסטטוס שלך היום?

בואו נעבור לווטאספ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד שמי טל שלמון-צעידי ואני כאן לענות לך על כל שאלה.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button